Za wodę i ścieki zapłacimy więcej

Region

Nie mamy dobrych wiadomości dla mieszkańców Pruszkowa, Piastowa, Michałowic i Raszyna. Od 27 stycznia wzrosła cena za dostawę wody i odprowadzanie ścieków. A to nie koniec podwyżek.

Taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odproadzania ścieków na okres 36 miesięcy została skalkulowana przy założeniu zapewnienia odbiorcom jakości świadczonych usług, tj. dostawy wody o jakości zgodnej z obowiązującymi w tym zakresie normami oraz odprowadzanie i skuteczne oczyszczanie ścieków, w sposób ciągły i niezawodny – informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie.

Podwyżek muszą spodziewać się nie tylko mieszkańcy Warszawy. Więcej za wodę i ścieki zapłacą również odbiorcy z Pruszkowa, Piastowa, Michałowic i Raszyn. Warto zaznaczyć, że trzeba przygotować się nie na jedną, ale aż na trzy podwyżki. Na szczęście będą one rozłożone w czasie.

Pierwszą podwyżkę stawek za wodę i ścieki odczujemy już w najbliższym miesiącu. Od 27 stycznia stawka za 1 m3 wody zimnej i odprowadzania ścieków wzrosła z 9,85 na 10,88 zł.

Kolejne podwyżki zaplanowane zostały na 1 stycznia 2024 (wzrost do stawki 11,46 zł za 1 m3 zimnej wody i odprowadzania ścieków) oraz 1 maja 2025 r. (wzrost stawki do 11,98 zł za 1 m3).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Za wodę i ścieki zapłacimy więcej”

 1. obecna... pisze:

  Wychodzi na to,że trzeba zwrócić się do Czarnka, taki obrotny…
  da radę, do wodociągów się nada…chociaż czarno to widzę…

 2. paca pisze:

  Brawo PiS. Karuzela podwyżek dopiero się rozkręca. Ciekawe że nie wspomnieliście o podwyżce ciepła systemowego (może WPR też już kupiony przez Obajtka). Koniec listopada pierwsza i koniec grudnia drugą w sumie ponad 70 %. Szkoda że nie wspomnieliście o podwyżce prądu. Podstawowa taryfa G11 do góry o 45 % (powyżej limitu). I jeszcze należy się wdzięczność za Tarczę Solidarnościową.
  Dzięki, wasza mać.

  • Xiao7 pisze:

   Co ma pis do Inflacji i kryzysów na całym świecie? Nawet jak by zamiast pisu siedziała inna partia to też nie mieli by na to za dużo wpływu. Ech te propagandowe/medialne klapki na oczach, zero szerszego spojrzenia na cały temat. Do tego prowadzą one do dzielenia spłleczeństwa.

   • paca pisze:

    Ty może tak szeroko patrzysz że nie widzisz tego co jest na wprost. Informuję cię że PiS rządzi a jeśli rząd nie ma wpływu na inflację i na ceny podstawowych artykułów to znaczy że jest nieudolny i niech wyp…….

   • oppo pisze:

    Co ma pis do inflacji wszystko. no chyba ktoś zrobił ponad 450 bln dodatkowego długu w ciągu 7 lat rządzenia a może dług zrobił się sam? pomijając że każdy polak od nowonarodzonych do emerytów ma ponad 240 tyś ługu względem skarbu państwa.

   • Anonim pisze:

    To, ze inflacja też by była to fakt ale wtedy może spadli byśmy do poziomu średniej europejskiej niecałych 10% a nie ponad 15%.
    Dodatkowo skoro PiS twierdzi, że inflację nakręcają wyłącznie chciwi prywaciarze, ktorzy bezzasadnie windują marzę to po co ta podwyżka? Czyzby jednak to nie bylo windowanie marż tylko faktyczny wzrost cen towarów i usług, czyżby rząd nas znowu oklamywał?

    • paca pisze:

     Nikt przytomny na umyśle nie twierdzi że jakakolwiek partia zdusiłaby całkowicie inflację. Ale ta dokłada od siebie. Rząd nie jest w stanie upilnować w jakimkolwiek stopniu cen dóbr strategicznych np paliw, tych które napędzają inflację w całej gospodarce. Za każdym razem budzą się z ręką w nocniku i szyją naprędce jakiś patchwork. To się wszystko pruje. Ani Morawiecki ani Moskwa nie wie już chyba kto i kiedy ma dostać jakie dopłaty. Gadanie o limitach podwyżek kompromitują codzienne doniesienia z Polski o wzrostach kilkusetprocentowych. Nie wiadomo dla kogo jaka cena. Różnicowanie wg dochodów. Ile za chleb ? A ile pan zarabia ?
     Histeryczne zakupy interwencyjne w najgorszych momentach. Rozdawnictwo setek milionów z uśmiechem jakby wszystko było git. Morawiecki nie ma moralnego prawa uśmiechać się, drwić z opozycji czy ogłaszać jakiś sukces. Codziennie powinien przepraszać. Budżet to twór wirtualny. Wydanych milionów próżno w nim szukać. One są wyczarowane. Glapiński to głupkowaty superdrukarz. Oczywiście że dobrze że nie jesteśmy w strefie euro, Bo nie mamy drukarek €. Ech, długo by można. Ja nie wiem czy ktoś podejmie się wyczyścić tę stajnię. Realista powinien trzymać się z daleka.

   • Pyta pisze:

    Xiao7 to powiedz w takim razie czemu tylko w latach 2016 2017 szydlo zadłużyła polske na ponad 40 bln wg ministerstwa finansów. Na co zostaly wydane te pieniadze. Pominę że ten wredny tusk splacil w 2012 dług gierka względem usa. Czym zaoszczędził na odsetkach bo termin spłaty długu był w 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły