Za przemoc domową trafił do aresztu

Grodzisk Maz.

44-letni mężczyzna z Żabiej Woli w trakcie domowej awantury groził żonie pozbawieniem życia. Zranił ją nożem. Okazało się, że nie był to pierwszy przypadek agresywnego zachowania. 44-latek został zatrzymany.

W świąteczny poniedziałek około 22.00 grodziscy policjanci zostali wezwani na interwencję w jednym z domów gminy Żabia Wola. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że w trakcie kolejnej awantury, pijany mąż groził i zranił nożem zgłaszającą kobietę.

Policjanci zadbali o bezpieczeństwo domowników. Mundurowi odnaleźli też agresywnego 44-latka, który schował się w garażu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Po zebraniu informacji od członków rodziny, interweniujący policjanci wszczęli procedurę „Niebieskiej Karty”.

– Podczas dalszych ustaleń okazało się, że w tym domu od około dwóch lat dochodzi do awantur, a zatrzymany stosuje przemoc fizyczną i psychiczną nie tylko wobec żony, ale także nastoletniego syna i pełnoletniej córki. Zebrane materiały pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutów karnych związanych z przemocą domową wobec tych osób – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, oficer prasowy komendy powiatowej policji w Grodzisku Mazowieckim.

Na wniosek żabiowolskich policjantów i Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztowania mężczyzny na 3 miesiące. Popełnione przez niego przestępstwa z art. 207 KK zagrożone są karą pięciu, a  nawet piętnastu lat pozbawienia wolności (w zależności od sposobu zachowania sprawcy i skutków dla pokrzywdzonych)

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.