Za nami finał WOŚP

Region

Niedzielny 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się uzyskaniem deklarowanej kwoty aż 127 495 626 zł. Suma ta z pewnością jeszcze wzrośnie.

W akcję WOŚP zaangażowały się sztaby z naszego regionu. Ze względu na stan epidemiczny w kraju, organizatorzy przenieśli większość działań do Internetu. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. Wolontariusze zorganizowali liczne aukcje, transmisje z wydarzenia oraz koncerty. Ludzie chętnie zaangażowali się w licytacje pamiątkowych przedmiotów. Wiele aukcji internetowych jeszcze trwa. Z pewnością kwoty uzyskane podczas licytacji jeszcze wzrosną.

W wielu miejscowościach przedstawiciele sztabów ustawili puszki stacjonarne do których można było wrzucać datki. Sztaby przekazały już pieniądze ze zbiórki.

Tegoroczny finał WOŚP był przesunięty ze względu na stan epidemiczny. Wolontariusze nie chcieli czekać na ostatni moment i kilka tygodni przed akcją charytatywną uruchomili internetowe skarbonki. Na konta darczyńcy wpłacili aż 17 840 477 zł.

Pieniądze uzyskane z tegorocznej zbiórki WOŚP przeznaczy na zakup sprzętu do oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii a także diagnostyki głowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Za nami finał WOŚP”

 1. dr.ojboli pisze:

  brawo! owsik resortowe dziecko i jego świta-elyta wam dziękuje za naiwność . życzę wam naiwni darczyńcy bezrobocia oraz pracy za najniższą stawkę bo niebawem płacę minimalną zlikwidują :-DD
  Nic lepiej rozumu nie uczy jak walnięcie po kieszeni !
  do chwili przeczytania tegoż artykułu sądziłem że nawet desperacja oraz głupota ma granice . a wy przekroczyliście nawet rubikon.
  coś czuję że mocno lewicowa WPR tego wpisu nie puści albo jak zwykle po czasie – cenzura na 100%

 2. Rabull pisze:

  No to rydzyk zarząda od państwa tyle samo. Nie może być gorszy….

 3. Tom pisze:

  Kolejne miliony na złote melony.

  • Anonim pisze:

   Akurat tej akcji nie prowadzi PiS więc mamy pewność że pieniądze pójdą tam gdzie mają pójść.
   To nie tak jak z danina solidarnościowa że miało być na niepełnosprawnych a jak były potrzebne głosy i trzeba było przypodobać się wyborcą to poszło już gdzieś indziej.

   Największym gwarantem tego że Jurek nie oszukuje jest to jak te pisowskie frajerzyny go nienawidzą a jednak jedyna krzywdę jaka daje radę mu na razie dali radę zrobić to wymazać serduszko prezenterce pogody i ją zwolnić za to.

 4. Anonim pisze:

  Brawo. Wygrywamy, chociaż ta kwota nie zostanie zmarnowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły