Pożar szkoły w Pruszkowie

Region

Po godzinie 10:00 w szkole podstawowej nr 2 w Pruszkowie wybuchł pożar.

Płomienie pojawiły się w sali muzycznej na pierwszym piętrze. Po jakimś czasie ogień objął również salę na piętrze drugim.

Z pożarem walczyło dziewięć zastępów straży pożarnej, w tym dwa z OSP w Raszynie. Na miejscu pojawiła się również policja, straż miejska i ratownicy medyczni.

Ze szkoły ewakuowano około 100 dzieci, które przebywały w niej w ramach „zimy w mieście”. W budynku znajduje się również przedszkole. W momencie wybuchu pożaru przebywało w nim ponad 50 dzieci. Wszystkie zostały ewakuowane i zaprowadzone najprawdopodobniej do przedszkola nr 13 przy ul. Helenowskiej.

Pojawiły się przypuszczenia, że pożar jest wynikiem ogrzewania przez pracowników pomieszczenia butlami gazowymi. Wiadomo, że w tej sali prowadzony był remont.

Pożar został ugaszony po kilku godzinach. Nic nikomu się nie stało.

Zobacz więcej zdjęć


(fot. BS)

Zobacz więcej zdjęć

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.