Kolektory słoneczne w Pruszkowie

Region

Pruszków idzie w ślady Michałowic i będzie chciał przyłączyć się do programu, dzięki któremu w mieście pojawią się kolektory słoneczne.

Taką informację podały władze Pruszkowa na konferencji prasowej, która odbyła się w czwartkowe południe. Do dyspozycji mediów byli wiceprezydenci Andrzej Kurzela i Andrzej Królikowski.

Pruszków chce przystąpić do tego samego programu co Michałowice. O kolektorach słonecznych w tej gminie pisaliśmy tutaj.

Sprawa dotyczy dofinansowania do zainstalowania kolektorów słonecznych na prywatnych posesjach. Urządzenia te czerpią energię słoneczną, dzięki której ogrzewają wodę w budynku.

Przystąpienie do Regionalnego Programu Operacyjnego „Ochrona powietrza, energetyka” umożliwia pozyskanie dofinansowania z Unii Europejskiej na poziomie 75 – 85 procent! Jedno urządzenie kosztuje do 20 tys. zł. Dzięki wsparciu unijnych pieniędzy poszczególny mieszkaniec zapłaci maksymalnie 5 tys.

O przystąpieniu do programu przez Pruszków zadecyduje zainteresowanie ze strony mieszkańców. Spotkanie informacyjne odbędzie się 31 marca o godz. 18.00 w hali Znicz.

Czytaj szczegóły

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.