Jest decyzja ws. ścieżek rowerowych

Region

Projekt powstania systemu ścieżek rowerowych na zachodnim Mazowszu będzie kontynuowany. Taką decyzję podjęły władze dziewięciu gmin na spotkaniu w Pruszkowie.

W projekcie bierze udział dziewięć gmin: Błonie, Leszno, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Brwinów, Pruszków, Michałowice, Podkowa Leśna i Nadarzyn. Inicjatywa zakłada utworzenie sieci ścieżek rowerowych na terenie tych gmin o łącznej długości 126 km. Kręgosłupem systemu miała by być ścieżka biegnąca wzdłuż linii WKD. Od niej odchodzić będzie kilka mniejszych, z których jedna prowadzić będzie na północ aż do Kampinosu, a druga na południe do Lasów Młochowskich.

Pruszków jest gminą wiodącą, więc w tym mieście w środowe przedpołudnie odbyło się spotkanie prowadzone przez wiceprezydenta Andrzeja Kurzelę. Zostało ono zwołane, ponieważ okazało się, że projekt nie będzie mógł liczyć na wsparcie finansowe z Unii Europejskiej z programu  rozwoju turystyki. Pojawiło się pytanie, czy kontynuować jego wdrażanie.

Na spotkaniu władz zainteresowanych gmin podjęto decyzję o kontynuowaniu projektu z własnych środków. Najwięcej wątpliwości miało Leszno, ale ostatecznie gmina ta pozostała w grupie samorządów zainteresowanych budową systemu ścieżek.

Dalszym krokiem jest wybór inwestora zastępczego, który w imieniu gmin rozpisze przetarg na wykonanie projektu tej inwestycji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.