Z banku na komendę

Region

Funkcjonariuszom z wydziału do spraw zwalczania przestępczości gospodarczej udało się po raz kolejny udaremnić próbę wyłudzenia kredytu. Teraz zamiast pieniędzy na prowadzenie działalności Maja R. i Błażej U. usłyszą zarzuty.

W ostatnich dniach do grodziskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o próbie wyłudzenia kredytu gotówkowego. Funkcjonariusze z wydziału ds. zwalczania przestępczości gospodarczej natychmiast podjęli działanie. Wraz z pracownikami banku policjanci ustalili rysopisy osób, które złożyły podrobione zaświadczenie o zatrudnieniu. Kolejny termin wizyty podejrzanych w placówce bankowej przypadał na poniedziałek 10 maja.

Kilka minut po godzinie 9.00 policjanci spostrzegli opisaną parę w jednym z samochodów stojących przed bankiem. Gdy tylko 29-letnia Maja R. weszła do budynku mundurowi wkroczyli do akcji. Kobieta usłyszała decyzję odmowną w sprawie udzielenia kredytu. W trakcie rozmowy z Błażejem U. okazało się, że kredyt, który wraz z konkubiną mieli otrzymać miał zostać przeznaczony na prowadzenie działalności gospodarczej. Funkcjonariusze jednak nie uwierzyli w przedstawiony scenariusz i zatrzymali Błażeja U. i Maję R.

Za przedstawienie sfałszowanego zaświadczenia o zatrudnieniu para odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat wiezienia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.