Z Okrężnej pojedziemy tymczasowo z nowego peronu

WKD

Prace przy budowie drugiego toru WKD do Grodziska Mazowieckiego wciąż trwają. Przewoźnik poinformował o zmianach dla podróżnych korzystających z przystanku Grodzisk Mazowiecki Okrężna.

Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała, że od 15 listopada do odwołania pasażerowie będą musieli korzystać z nowego peronu na przystanku Grodzisk Mazowiecki Okrężna. To peron nr 1 – znajduje się po prawej stronie toru, przed przejazdem, patrząc w stronę Warszawy.

Ponieważ prace nad torami wciąż trwają, przewoźnik zwraca uwagę na różnicę poziomów między peronem a podłogą pociągu. Może to nieco utrudnić wchodzenie do pociągu i wychodzenie z niego.

Zmiany te są istotne także dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Aby móc skorzystać z usługi asysty przy wsiadaniu i wysiadaniu, należy wcześniej poinformować WKD pod nr tel. 22 755 70 82. Podróżni muszą pamiętać, że tymczasowe miejsce oczekiwania na asystę znajduje się przy wskaźniku W4 – czarnym prostokącie z białym krzyżem.

Nowy peron jest wybudowany według najnowszych standardów i projektów, jednak stoi on przy „starym” torze. Tor ten będzie rozebrany i przebudowany dopiero w 2023 roku.

Otwarty nowy peron nr 1 będzie służyć w najbliższym czasie jako tymczasowo zastępujący użytkowany dotychczas stary obiekt, który jako jeden z dwóch – obok Kazimierówki – na przebudowywanym szlaku linii kolejowej WKD pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem Mazowieckim, pozostawał w kolizji z nowo powstającym drugim torem. Nowy peron nr 1 będzie użytkowany do czasu przełożenia ruchu pociągów na nowy (drugi) tor, po czym zostanie wyłączony z eksploatacji na czas przebudowy istniejącego dotychczas „starego” toru nr 1G. Otwarcie ruchu pociągów po nowym torze jest planowane w ciągu I kwartału 2023 roku – informują kolejarze.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.