Z fajerwerkami obchodź się ostrożnie

Region

Jeśli Sylwester, to sztuczne ognie. Mimo, że wiele miast odchodzi od tradycyjnych pokazów fajerwerków, to nadal wiele osób nie wyobraża sobie powitania nowego roku bez ich błysku. Ale warto to robić z głową.

W jedną tylko noc sylwestrową odpalamy więcej fajerwerków niż przez cały rok. – W tym czasie dochodzi do kilkuset poparzeń, zranień i pożarów, a nawet wypadków śmiertelnych. Przyczyną większości jest niewłaściwe użytkowanie fajerwerków i nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że fajerwerki są materiałami wybuchowymi i muszą być używane ostrożnie i zgodnie z instrukcją. Policjanci na bieżąco sprawdzają punkty handlowe oferujące fajerwerki i interweniują w sytuacjach naruszania zakazu ich używania – ostrzegają mundurowi.

Przypominamy, że sprzedaż fajerwerków lub petard osobom nieletnim jest przestępstwem. Nie powinny ich też samodzielnie odpalać, bo może się to skończyć tragicznie. Sztuczne ognie tylko pod opieką dorosłych. A gdzie je kupić? Wybierajmy sprawdzonych, rzetelnych sprzedawców i stosujmy się do instrukcji zamieszczonych na opakowaniach fajerwerków.

Chcąc odpalić petardy należy wybrać miejsce, w którym nie zrobimy nikomu krzywdy i niczego nie zniszczymy. Sprawdźmy, czy na drodze ładunku nie znajdują się drzewa lub linie energetyczne. W pomieszczeniach zamkniętych oraz w pobliżu obiektów mogących być narażonych na pożar nie wolno używać wyrobów pirotechnicznych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Z fajerwerkami obchodź się ostrożnie”

  1. Zapora pisze:

    Robot masz racjè!

  2. robot pisze:

    Żaden jeb.ny sklep nie pozwoli sobie na rezygnację z dochodów ze sprzedaży tego szajsu. I prawie żadne jeb.ne miasto nie zakaże sprzedaży tego. W tej gów…nej rzeczywistości zostały tylko igrzyska dla kretynów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły