Wystawili mandaty na 53 350 zł

Pruszków

W środę policjanci z pruszkowskiej drogówki brali udział w działaniach „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Jak łatwo się domyślić „posypały się” mandaty. Ich łączna wartość to 53 350 zł.

Policjanci regularnie prowadzą prewencyjno-kontrolne działania i sprawdzają jak zachowują się uczestnicy ruchu. Kontrole dotyczą nie tylko kierowców, ale też pieszych. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na uczestników ruchu, którzy popełniają wykroczenia. Często do tych działań policjanci używają drona. Jeśli ktoś nie przestrzega przepisów musi liczyć się z konsekwencjami. A te po zmianie taryfikatora mandatów mogą mocno „uderzyć po kieszeni”.

W trakcie środowych działań policjanci wylegitymowali 77 osób i ujawnili 62 wykroczenia. Wystawiono 59 mandatów na łączną kwotę 53 350 złotych, skierowano 3 wnioski do sądu o ukaranie i zastosowano 3 pouczenia. Policjanci przeprowadzili 132 badania stanu trzeźwości kierujących, zatrzymali jeden dowód rejestracyjny.

Jakie wykroczenia najczęściej popełniali kierowcy? – Główne wykroczenia popełniane przez kierujących w rejonie przejść dla pieszych to: przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych: 30 wykroczeń i wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim: 24 wykroczenia. Pozostałe to: nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdów przed przejściem dla pieszych – wylicza kom. Karolina Kańka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Wystawili mandaty na 53 350 zł”

 1. Gall Anonim pisze:

  Odrabiają za postawienie nowej siedziby.

 2. dyżurny kg mo pisze:

  a zatrzymani rowerzyści jadący po chodnikach , hulajnogi rozganiające pieszych , oraz tacy co tyłka z siodełka nie zdejmą przejeżdżając po przejściu dla pieszych przed jadącym samochodem ile dostali łącznie mandatów? tego policja nie widzi bo kasy z tego mało albo w cale … program ” plus ” wymaga ofiar – igrzyska uważam za otwarte !

 3. Kierowca pisze:

  Nie trzeba znać fizyki kwantowej, żeby wiedzieć, gdzie regularnie Policja dokonuje pomiarów prędkości. Ale cóż. Może jak „bida” zajrzy do portfela, to kierowcy przypomną sobie zasady jazdy. Wyprzedzanie na pasach/przed pasami, to wręcz nagminne sytuacje, ale kto by tam pamiętał, że o tym mówiono na kursie.

 4. robot pisze:

  Będą mieli na ogrzewanie. Wstąp do policji. Jeśli możesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły