Wypadki, kolizje, ranni – drogowe podsumowanie 2022 r

Region

Policja podała statystyki dotyczące wydarzeń na drogach w powiecie pruszkowskim. Rok 2022 był niezwykle pracowity dla miejscowych funkcjonariuszy.

Styczeń to idealny miesiąc na podsumowanie wydarzeń z poprzedniego roku. Był to okres pełen wyzwań dla policjantów z powiatu pruszkowskiego.

W ubiegłym roku doszło do wielu kolizji i wypadków na drogach w powiecie pruszkowskim. Od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 roku doszło do 2631 kolizji i 58 wypadków, w których  57 osób zostało rannych i 6 zginęło. Warto tu jednak zaznaczyć, że są to jedynie zdarzenia drogowe, do których wzywana była policja. W przypadku stłuczek, gdy nie ma osób poszkodowanych kierowcy często „dogadują się” i nie wzywają patrolu. Takie zdarzenia nie są więc odnotowane w statystykach.

A jak prezentują się statystyki dotyczące wypadków i kolizji z udziałem pieszych? Przechodnie „brali udział” w 13 wypadkach i 54 kolizjach, w których 15 pieszych zostało rannych, a jeden zginął.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.