Wypadek radiowozu w Dawidach. Jest akt oskarżenia dla jednego z policjantów

Region

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu policjantowi, który w styczniu jadąc radiowozem spowodował wypadek. W zdarzeniu ucierpiały dwie nastolatki.

W poniedziałek 10 lipca Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Januszowi R. byłemu funkcjonariuszowi policji. Mężczyzna został oskarżony o przekroczenie uprawnień służbowych. Zabrał do radiowozu dwie nastolatki, a potem rozbił pojazd. Dziewczyny zostały ranne. W toku śledztwa wyszło na jaw, że wobec nastolatek nie podejmowano działań służbowych. Dziewczyny do radiowozu miały wsiąść dobrowolnie.

Januszowi R. grożą trzy lata więzienia.

A co z drugim z funkcjonariuszy? Ten usłyszał zarzut niedopełnienia obowiązków funkcjonariusza policji poprzez nieudzielenie kobietom pomocy po wypadku. Prokuratura uznała, że w zdarzeniu pełnił poboczna rolę. Dodatkowo prokuratura wzięła pod uwagę jego postawę w toku śledztwa. Dlatego zdecydowała o skierowaniu wobec niego do sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego wraz z obowiązkiem przeproszenia pokrzywdzonych kobiet oraz zapłaty na ich rzecz nawiązki.

Przypomnijmy: do wypadku doszło 2 stycznia w Dawidach Bankowych. Policjanci zostali wezwani na interwencje dotyczącej pożaru. Po dotarciu na miejsce nie potwierdzili wcześniejszych informacji i zakończyli działania. W drodze powrotnej funkcjonariusz stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Okazało się, że w radiowozie oprócz policjantów jechały również dwie nastolatki, które zostały poszkodowane w wypadku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Wypadek radiowozu w Dawidach. Jest akt oskarżenia dla jednego z policjantów”

 1. Tyle pisze:

  Nie wierzę w żadną karę dla policjantów

 2. Anonim pisze:

  To se pobzykali. Ale czemu drugi nie jest wydalony że służby?!

  • Dr. Hackenbush pisze:

   Pewnie współpracował i obciążył tego pierwszego. Zresztą jest to napisane oględnie w tekście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły