Wyjątkowa Wigilia w Pruszkowie

Pruszków

To będzie pierwsza tak duża i tak wyjątkowa Wigilia dla osób potrzebujących w Pruszkowie. – To spełnienie marzeń moich i moich rodziców – mówi jej pomysłodawca, Mariusz Szwed.

Mariusza Szweda doskonale znają miłośnicy kulinariów nie tylko z Pruszkowa. Dwa lata temu jego zmagania mogliśmy śledzić w popularnym programie MasterChef. Tym razem głośno jest o nim nie z powodu talentu do gotowania, lecz pomysłu, który w kilka dni w mediach społecznościowych podbił serca internautów i mieszkańców Pruszkowa. – Kochani! Proszę przeczytać! Spełniając marzenia moje i moich rodziców przy pomocy przyjaciół i moich ukochanych firm, a także prezydenta Pawła Makucha organizuję pierwszą i nie ostatnią Wigilię dla ubogich i samotnych osób z Pruszkowa! Potrzebuję waszego wsparcia w postaci 100 udostępnień, niech to idzie w świat. Będzie 1000 porcji zupy rybnej, 300 chlebów, pełno produktów ze Spółdzielni Mleczarskiej Kamos Irek Żmijan, wsparcie techniczne Balteam Rafał, paczki od MasterCook. Zapraszam wszystkich niech to będzie dla nas, was i wszystkich wyjątkowa Wigilia. Dziękuję! – czytamy w internetowym wpisie Mariusza Szweda.

W ciągu kilku dni posta udostępniono nie sto, ale aż 1600 razy. – Nie spodziewałem się aż tak wielkiego odzewu. Wiedziałem, że jako osoba rozpoznawalna mam jakieś przebicie, że może ten wpis dotrze do znajomych znajomych, może do kogoś jeszcze. Dlatego prosiłem o sto udostępnień, aby więcej osób się o tym dowiedziało. Po paru godzinach było ich już kilkukrotnie więcej – mówi nam pan Mariusz.

Reakcje w internecie przełożyły się na propozycje pomocy w organizacji Wigilii. – Odezwało się bardzo dużo osób. Dostałem kilkadziesiąt wiadomości. Ludzie deklarowali, że przyjdą pomóc gotować i wydawać posiłki, że przyniosą ciasta, słodycze, napoje. Dużo firm zaproponowało wsparcie. W ten sposób będziemy mieć 200 kg świeżych owoców, prywatna osoba z Komorowa zaoferowała dostarczenie jednorazowych naczyń. Odezwali się harcerze z Pruszkowa, pani z przedszkola która przekazała, że dzieci chcą narysować laurki dla potrzebujących. Po tak dużym odzewie spodziewamy się, że przyjdzie więcej osób, więc chcemy przygotować 1200 porcji rozgrzewającej zupy rybnej. Dodatkowo mamy potwierdzone dostarczenie 300 bochenków chleba i 300 paczek świątecznych. Mój rodzony brat przywiezie 300 porcji wigilijnej kapusty. Mamy zorganizowaną zbiórkę ciepłej odzieży. 75 kg ciasta obiecał dostarczyć prezydent Paweł Makuch – wylicza Mariusz Szwed.

– Popieram tę inicjatywę całym sercem. Ustaliliśmy nasz udział w tym przedsięwzięciu, choć tak naprawdę w tym roku mieliśmy bardzo mało czasu z uwagi na to, że kadencja dopiero się rozpoczęła. Będziemy starać się pomóc, ale cały splendor powinien spłynąć na pomysłodawcę – mówi nam Paweł Makuch. – Moja deklaracja o dostarczeniu ciast jest oczywiście aktualna – dodaje.

W pomoc w organizacji tego wydarzenia nadal można się włączać. Jedną z niezaspokojonych jeszcze potrzeb jest dostarczenie stołów i krzeseł. Zbiórkę ciepłej odzieży prowadzi Stowarzyszenie Wspólnie Pruszków Rozwijamy. Ubrania można zostawiać w lokalu przy ul. Staszica 1D.

Wigilia dla samotnych i potrzebujących odbędzie się 24 grudnia o godz. 16.00 na boisku przy szkole podstawowej nr 2 w Pruszkowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.