Wyjaśniamy "podejrzane" działania w Parku Potulickich

Region

W środę otrzymaliśmy intrygujące zdjęcia od jednego z naszych czytelników. Sprawę wyjaśniliśmy - okazało się, że to tylko ćwiczenia.

E-mail od Czytelnika nosi tytuł „Podejrzane” i zawiera cztery zdjęcia z działań kilku osób w Parku Potulickich w Pruszkowie. „W dniu 22.03.2010 r. widziałem poduszkowiec w Parku Potulickich” – czytamy w wiadomości.

Dowiedzieliśmy się, że działania te prowadzili strażacy z OSP w Nowej Wsi. Jednostka ta posiada dwa tego typu poduszkowce. Wiadomości te potwierdził prezes OSP w Nowej Wsi, Jerzy Prokopek.

– Ostatnio jeden z poduszkowców został zmodernizowany. Od dwóch tygodni go testujemy. W poniedziałek jego przeloty oglądali panowie z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie – zdradził Prokopek.

Poduszkowce trafiły do strażaków z Nowej Wsi już ponad rok temu jako dar od producenta tego typu sprzętu z Komorowa (o tym sprzęcie pisaliśmy już w WPR49). W zamian firma ta ma reklamę. Poduszkowce służą strażakom głównie do celów ćwiczebnych.

– Ostatniej zimy sprzęt ten nie był używany do ratowania ludzi. Na szczęście w naszym regionie są lodowiska i nikt nie jeździ po zamarzniętych stawach. Poduszkowce były jednak w stanie gotowości, aby na przykład uratować przymarznięte ptaki – powiedział prezes Prokopek.

Zdjęcia czytelnika:

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.