Rajd Barbórki: pruszkowianie w klasyku

Region

W sobotę, 5 grudnia odbył się Rajd Barbórki, który tradycyjnie kończyłsezon rajdów samochodowych w Polsce. Wystartowało w nim dwóch kierowców z naszego regionu, Hubert Frankowski i Paweł Boniecki.

Paweł Boniecki jechał Hondą Civic, chociaż początkowo kierować nią miał Hubert Frankowski. Bonieckiemu jednak podczas testów częściowo spłonęło Renault Clio R3, więc ostatecznie pojechał Hondą, a Frankowski wystartował Oplem Astrą GSI. Pech Bonieckiego nie opuszczał także podczas samego rajdu, gdyż na starcie do drugiego OS, ukręcił półoś i musiał wycofać się z rywalizacji. Mimo to został zaproszony do przejazdu pokazowego podczas słynnego odcinka na ul. Karowej. Na szczęście do tego czasu udało mu się wyremontować auto.

Frankowski miał słaby początek rajdu. Na pierwszym OS na Żeraniu pomylił notatki przez co stracił cenne sekundy. Później było coraz lepiej, a ostatecznie w klasyfikacji generalnej zajął 58. miejsce. Najbardziej zadowolony był z odcinka na Bemowie, gdzie jest ustawiony specjalny mostek. Kibice zawsze z uwagą obserwują wysokość skoku na nim, a w tym roku jednym z najdłuższych może pochwalić się właśnie nasz kierowca. – Jestem zadowolony z całego rajdu. Miejsce nie było istotne, takie krótkie imprezy to po prostu dobra zabawa – powiedział nam Hubert Frankowski.

Tegoroczny Rajd Barbórki wygrał Tomasz Kuchar jadący Peugeotem 307 WRC. To czwarte w jego karierze zwycięstwo w tym klasyku. W ten sposób wyrównał rekord Pawła Przybylskiego i Mariana Bublewicza. Drugie miejsce zajął Włoch Luca Rossetii (Fiat Abarth Grande Punto), a trzeci był Michał Sołowow (Peugeot 207 S2000). To był ostatni rajd w tym roku. W przyszłym sezonie Hubert Frankowski i Paweł Boniecki wystartują w mistrzostwach Polski. Pierwszą imprezę, Rajd Elmot przewidziano na połowę kwietnia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.