Kontrolera poznasz po kurtce

Region

Już wkrótce pasażerowie nie będą mieli problemów z rozpoznaniemkontrolerów ZTM pracujących we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej.

Już w styczniu charakterystycznym elementem stroju pracowników sprawdzających bilety będą specjalne kurtki. Do tej pory jedynym dowodem świadczącym i wyróżniającym kontrolerów były ich identyfikatory, nie zawsze widoczne. Teraz pasażerowie nie będą mieć problemów z rozpoznaniem „kanarów”, gdyż na kurtkach w dwóch miejscach, z przodu na klatce piersiowej i z boku na rękawie, pojawi się logo ZTM. Kurtki nosić będzie 65 licencjonowanych kontrolerów, zatrudnionych na etat. Producent kurtek dostarczy je do 15 grudnia, potem trafią one do pracowników, więc pewnie dopiero po Nowym Roku z nowym wizerunkiem ZTM spotkają się podróżni. Etatowi kontrolerzy pracować będą we wszystkich liniach i rodzajach transportu, a więc także w Szybkiej Kolei Miejskiej, autobusach podmiejskich i nocnych.

W godzinach od 18:00 do 6:00 niektórych kontrolerów wspierać będą dwa, dwuosobowe patrole ochrony. To jeden z warunków przetargowych, jakie ZTM postawił w konkursie na firmę ochroniarską. Z dotychczasową, Skorpion, która wielokrotnie okrywała się złą sławą, umowa kończy się z dniem 31 grudnia. Wynik przetargu ogłoszono w czwartek (po zamknięciu numeru). Wiadomo, że nowa firma będzie musiała wysłać w teren siedem, dwuosobowych patroli pieszych dodatkowo wspieranych przez „lotny” patrol, również dwuosobowy. Poza tym dwa patrole będą pomagać w pracy kontrolerom.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.