EFS sfinansował pracownię komputerową

Region

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy z ul. Wapiennej w Pruszkowiedziała nieprzerwanie od 1926 roku. W skład ośrodka wchodzą: Szkoła Podstawowa, Powiatowe Gimnazjum Specjalne nr 1, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Szkoła Przysposabiająca do Pracy oraz internat.

Do ośrodka uczęszczają uczniowie z lekką, umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną. Dzieci upośledzone w stopniu głębokim objęte są zajęciami rewalidacyjno-wychowawczymi.

W ośrodku znajdują się klasy-pracownie tematyczne, pracownie zajęć technicznych, sala gimnastyczna, sala rehabilitacji ruchu, boisko wielofunkcyjne, biblioteka, a także doskonale wyposażone gabinety reedukacji, logopedii, integracji sensorycznej i polisensorycznej, gimnastyki korekcyjnej oraz tzw. suchy basen. Prowadzone są zajęcia metodą integracji sensorycznej dla dzieci i młodzieży nadpobudliwej psychoruchowo, gimnastyka korekcyjna, aromaterapia, muzykoterapia. Ostatnio Ośrodek wyposażony został w dodatkowe pracownie sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Są to pracownia do stymulacji polisensorycznej, zaburzeń komunikacji werbalnej oraz ciesząca się wielką popularnością wśród uczniów, znakomicie wyposażona pracownia komputerowa z dostępem do szerokopasmowego Internetu. Równie dużą atrakcją są dla uczniów zajęcia z dogo- i hipoterapii, podczas których zwierzęta pełnią rolę partnera terapeuty, co przynosi znakomite i niespotykane w innych metodach terapii możliwości.
/div>

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.