„Wyczyścił” koledze konto, może trafić do więzienia

Pruszków

Takiego obrotu sprawy 28-letni mieszkaniec Pruszkowa się nie spodziewał. Poprosił kolegę o przysługę wypłacenia gotówki, a ten nie dość że przywłaszczył przekazaną kartę, to jeszcze ukradł z konta aż 3 tys. zł.

Mieszkaniec Pruszkowa odwiedził kolegę i wspólnie spożywali alkohol. Mężczyzna poprosił kolegę by ten wypłacił dla niego pieniądze z bankomatu i dał mu swoją kartę. „Przyjaciel” prośbę zrealizował, ale karty już nie oddał. W ciągu najbliższych godzin mężczyzna kilka razy wypłacał pieniądze z karty kolegi i zrobił też zakupy w kilku sklepach. Łącznie z konta 28-latka zniknęło 3 tys. zł. – Praca operacyjna policjantów komendy doprowadziła do ustalenia sprawcy i jego zatrzymania. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu przywłaszczenia karty oraz dokonania kradzieży z włamaniem. Zatrzymany przyznał się do popełnienia przestępstw – informuje asp. sztab. Monika Orlik oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Za pierwsze przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5, a za drugie przestępstwo do lat 10.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “„Wyczyścił” koledze konto, może trafić do więzienia”

  1. hujcieto pisze:

    Hahaha

  2. Ferdek pisze:

    Przecież już można kraść

  3. z pisze:

    hmm, to się operacyjnie napracowali, poszkodowany nie chciał ujawnić kto jest tym kolegą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły