Wybrano wykonawcę hali sportowej w Piastowie

Piastów

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Piastowie już niebawem będą mogli korzystać z nowej hali sportowej w swojej placówce. Wybrano wykonawcę, który wybuduje obiekt.

Przetarg na wybudowanie hali sportowej przy SP nr 3 w Piastowie ogłoszono na koniec września tego roku. Zadanie to miało być zrealizowane w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Już niebawem przy ul. Tysiąclecia stanie nowy obiekt sportowy.

Hala będzie miała nowoczesną, dwudzielną bryłę. Znajdą się w niej szatnie, magazyn, niezależne wejście, a także łącznik ze szkołą oraz zielone patio. Na sali będzie można grać w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Będzie można ją też podzielić na dwie mniejsze sekcje, aby lekcje WF mogły być prowadzone niezależnie dla dwóch grup uczniów. Poza zajęciami sportowymi, na sali będzie można zorganizować festyny, przedstawienia, czy imprezy szkolne.

Na budowę hali Urząd Miasta Piastowa otrzymał dofinansowanie w wysokości 15,3 mln zł z Programu Polski Ład. Budżet, jaki przeznaczono na tę inwestycję sięga 16,7 mln zł.

Do przetargu przystąpiło siedmiu chętnych. Oferty, jakie przedstawili opiewały na kwoty od prawie 14,6 do nawet 26,8 mln zł. Ostatecznie wybrano firmę Grupa Ekoenergia Sp. z o.o. ze Skierniewic, która wystartowała właśnie z najniższą kwotą – prawie 14,6 mln zł. Na realizację zadania wykonawca będzie miał 14 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.