Wybrali firmę, która zamontuje radarowe wyświetlacze prędkości

Pruszków

Przy dwóch ulicach w Pruszkowie pojawią się radarowe wyświetlacze prędkości. Z reguły takie instalacje sprawiają, że kierowcy ściągają nogę z gazu.

Pruszków wybrał firmę, która w ramach zadania „Pruszków – miejsce bezpieczne dla pieszych” ustawi urządzenia do radarowego pomiaru prędkości. Te nietypowe radary dokonują pomiarów prędkości nadjeżdżających samochodów i w czytelny sposób na tablicy ledowej wyświetlają wartość. Jeśli kierowca przekroczył dozwoloną prędkość na tablicy pojawi się np. pulsujący czerwony napis ZWOLNIJ. Ci, którzy będą jechać przepisowo zobaczą komunikat DZIĘKUJĘ.

Za instalacje urządzeń odpowiadać będzie Przedsiębiorstwo Inżynierii Drogowej DAR-BUD Dariusz Barańczyk z Kałeczyna. Na wykonanie prac firma będzie miała 30 dni od momentu podpisania umowy, a to oznacza, że urządzenia powinny pojawić się na pruszkowskich ulicach do połowy września.

Montaż radarowych wyświetlaczy prędkości ma wpłynąć na uspokojenie ruchu na drogach oraz zwiększenie świadomości kierowców o prędkości z jaką jadą i wskazanie czy przestrzegają lub nie przestrzegają przepisów.

Gdzie pojawią się radarowe wyświetlacze prędkości w Pruszkowie? Pierwszy z nich stanie przy ul. Błońskiej (okolice skrzyżowania z ul. Wierzbową). Drugi pojawi się na ul. Pogodnej na odcinku między ul. Prusa a ul. Komorowską.

Urządzenia oprócz tego, że będą mierzyć prędkość i prezentować ją na wyświetlaczu, będą również archiwizować dane o prędkościach pojazdów i natężeniu ruchu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Wybrali firmę, która zamontuje radarowe wyświetlacze prędkości”

 1. Anty pisze:

  Ile za te pierdoly?
  Będzie tak jak na Brzozowej, zle to działa, jak ktoś przekracza 50, to czerwone nie złapie przekraczajacego, tylko następnego za nim albo tego z naprzeciwka. Jedziesz normalnie, a przez jakiegoś barana co zap…la łapie cie czerwone. Jaki to system dyscyplinujący? Raczej wkurzający… Żeby działało to trzeba by spiąć to z fotoradarem i każdemu co na czerwonym cyk foto. Wtedy byłby efekt. Poza tym przycisk dla pieszych to jakaś porażka-pojawia się pieszy 10m przed przejściem, wciska przycisk i OD RAZU zapala się czerwone, żadnego buforu czasowego nie ma. A starosta będzie kolejne G… wciskał, żeby życie utrudnic

  • Anonim pisze:

   Ej wypraszam sobie, one są fajne. Jak mam czas i gorszy dzień to przygazowuje i wciskam hamulec, a na czerwonym łapie tego ktory jechał z naprzeciwka. Nagranie leci na stop agresji drogowej. Nagranie z kamerki nie może być dowodem na to że ja lub ten drugi przekroczyliśmy prędkość i nie wystarczy żeby udowodnić, że to przeze mnie zapaliło się czerwone. W efekcie tylko jadący z naprzeciwka dostaje mandat za przejazd na czerwonym. Od razu humor poprawiony, no i ludzie potem jeżdżą wolniej, a jak wolniej to i bezpieczniej.

 2. dsdas pisze:

  możemy jakos te radary zsynchronizować z chmurą i stroną www? Fajnie byłoby porównywać vmax z innymi użytkownikami dróg

 3. none pisze:

  Kompletnie bez sensu te wyświetlacze. Nie robią zdjęć przekraczającym prędkość i nie wysyłają mandatów.

 4. ;) pisze:

  Niech zrobią trzy cyfrowy, bo większość wyświetlaczy jest dwu cyfrowa i zatrzymuje się na prędkości 99km/h, a chciałem sprawdzić się na 1/8 mili.

  • Anonim pisze:

   Na 1/8 mili twoja zardzewiała strzała rozpędza się do 40 – 45, wziąłem cię rowerem elektrycznym prześcignąłem ostatnio.

 5. Ja pisze:

  Kiedy staną radary na Al. Wojska Polskiego ?

 6. Lcg pisze:

  Ktoś pójdzie siedzieć kiedyś za te bezużyteczne dziadostwo

 7. Dave pisze:

  Na blonskiej? Hahah trzeba było je postawić na Trabalskiego hahha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły