WuKaDka także z nowym rozkładem jazdy

WKD

Pociągi Warszawskiej Kolei Dojazdowej od 11 grudnia jeżdżą według nowego rozkładu jazdy. Jakie zmiany uwzględnia?

Po zmianach w rozkładach innych przewoźników, czas na WKD. Przewoźnik od 11 grudnia wprowadził nowy rozkład jazdy. Uwzględnia on ograniczenia związane z budową drugiego toru do Grodziska Mazowieckiego oraz przyszłoroczne plany przebudowy peronów na Dworcu Zachodnim.

Nadal wyłączona z ruchu będzie stacja Grodzisk Mazowiecki Radońska. Kursowanie pociągów między Milanówkiem a Podkową Leśną będzie zawieszone. Zawieszone będzie też funkcjonowanie przystanku Podkowa Leśna Zachodnia. Wyłączone z ruchu odcinki będzie obsługiwać zastępcza komunikacja autobusowa.

Zniesione będą jednak ograniczenia dla kursowania pociągów w dni powszednie między godz. 9.00 a 17.00 na trasie Podkowa Leśna Główna-Grodzisk Mazowiecki Jordanowice.

Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywać do odwołania. Kolejne zmiany będą wprowadzane w miarę postępu prac przy budowie drugiego toru do Grodziska Mazowieckiego.

W I kwartale 2023 roku przewoźnik zapowiada przywrócenie kursowania kolejek do stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska oraz przesunięcie kursowania pociągów na nowy tor. Po tym kolejarze rozpoczną rozbiórkę starych torów i ich przebudowę. Wraz z modernizacją wszystkich mostów i przejazdów, prace te potrwają ok. pół roku (do przełomu III i IV kwartału 2023 roku).

W tym samym czasie będą realizowane również prace w obrębie stacji Podkowa Leśna Główna, obejmujące włączenie w jeden okręg nastawczy grupy rozjazdów na wysokości Podkowy Leśnej Zachodniej, umożliwiających obsługę linii kolejowej nr 48 do Milanówka – informuje przewoźnik.

To nie koniec utrudnień. Szykują się ograniczenia w związku z przebudową Dworca Zachodniego. W pierwszym półroczu prace dotrą do toru nr 2 (w stronę Warszawy Śródmieście), a w drugim półroczu prace obejmą także tor nr 1. w związku z tymi utrudnieniami na wybranych odcinkach pociągi WKD będą zastąpione innymi środkami transportu.

Szczegóły zmian i nowe rozkłady pociągów znajdziecie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.