Straż miejska wlepiła mandaty za psie odchody

Region

Dwie osoby zostały ukarane mandatami przez pruszkowską straż miejską zaniesprzątnięcie odchodów po swoich psach - dowiedzieliśmy się od komendanta Włodzimierza Majchrzaka.

Do obu zdarzeń doszło w centrum Pruszkowa. Obie osoby zostały ukarane mandatami w wysokości 50 zł.

Problem psich odchodów po roztopach maleje. Powoli zanieczyszczenia znikają, ale wciąż są miejsca, gdzie trzeba uważnie patrzeć pod nogi. – Ten problem jest przez cały rok, a tylko nasila się po zimie – powiedział nam komendant straży miejskiej w Pruszkowie, Włodzimierz Majchrzak.

Jak dodał, świadomość problemu jest coraz powszechniejsza. Pruszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa w klatkach schodowych wywiesiła ulotki informujące o konsekwencjach związanych z niesprzątaniem pozostałości po psach. Straż miejska z kolei przeprowadzała akcję informacyjną podczas ostatniej giełdy oświatowej. Funkcjonariusze rozdali wówczas 300 worków na psie odchody.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.