Jest wizja głównego skrzyżowania w mieście

Region

Znamy koncepcję przeprowadzenia ruchu z Alei Jerozolimskich do węzła Pruszków na autostradzie A2.

Prace przy budowie autostrady A2 powinny ruszyć najpóźniej w październiku b.r. Do maja 2012r. ma być gotowa wraz z węzłem Pruszków. Poszerzone Aleje Jerozolimskie mają stać się drogą przyspieszonego ruchu aż do skrzyżowania z ul. Bohaterów Warszawy. Do dziś jednak nie powstała koncepcja ich połączenia z autostradą. Opieszałość marszałkowskich służb drogowych i zagrożenie rychłym zakorkowaniem miasta spowodowała, że władze miejskie postanowiły wziąć sprawy we własne ręce.

– Mimo, że to są drogi wojewódzkie zleciliśmy sami opracowanie projektu tego połączenia, bo obawiamy się, że bez takiej zachęty koncepcja Sławińska, naczelnik Wydziału Architektury Urzędu Miasta – Przecież już za dwa lata ruszy potok samochodów jadących do autostrady, a jedyny dojazd jaki będziemy im i naszym mieszkańcom w stanie zaoferować, to obecne wąskie ulice i zakorkowany, pojedynczy wiadukt. Liczymy, że ten gotowy projekt zachęci marszałka województwa do tej inwestycji.

Inwestycja nie będzie tania, bo najlepszy z trzech rozpatrywanych wariantów projektowych kosztuje ok. 150 mln zł.  Ale warto! Zakłada on wyprowadzenie tranzytu zdążającego na autostradę jeszcze przed skrzyżowaniem wprost na wiadukt i estakadę, prowadzące nad skrzyżowaniem i dalej podwójnym wiaduktem nad torami. Dołem, w ciągu ulic Prusa i Bohaterów W-wy miałoby powstać dogodne, nie kolidujące z tranzytem połączenie dla ruchu lokalnego pomiędzy Pruszkowem i Piastowem. Wjazd i wyjazd do centrum miasta przebiegałby obok wiaduktu.

Koncepcja rzeczywiście na miarę połączeń komunikacyjnych XXI wieku. Czy znajdzie jednak poparcie w oczach wojewódzkich decydentów? Myślimy, że powinna, bo alternatywnej propozycji nie widać.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.