Inwestycje drogowe w Grodzisku Mazowieckim

Region

Podglądamy plany inwestycji drogowych samorządów  Grodziska Mazowieckiego i Milanówka.

Budżet inwestycyjny Grodziska Mazowieckiego zakłada przeznaczenie na ten cel w tym roku prawie 19 mln zł. Tylko niecały milion z tej kwoty pochłoną drogi powiatowe, reszta spożytkowana zostanie na ulice miejskie i drogi gminne w miejscowościach podgrodziskich. Do rangi czołowych inwestycji w tej mierze zaliczyć trzeba modernizację ul. Chrzanowskiej łączącej miasto z grodziską strefą przemysłową w Natolinie oraz budowę nowych ulic w tej strefie. Projekt uzyskał 6-milionowe dofinansowanie ze środków unijnych. Podobny, ale już czysto miejski charakter będzie miała także dofinansowana przez Unię modernizacja miejskiego targowiska i przyległej ul. Spokojnej. Generalnej modernizacji doczeka się też ul. Radońska, na której już obecnie (od ul. Sienkiewicza do E.Plater) trwa budowa kanalizacji deszczowej i wymiana nawierzchni.    

Podobna modernizacja czeka w tym roku także ulice: Sowińskiego-Chłopickiego-Zamoyskiego, Książęcą oraz Miłą na osiedlu Piaskowa. Sama wymiana nawierzchni prowadzona będzie na ulicach: Paderewskiego-Kołysanki, Augustowskiej-Tarnowskiej-Sieradzkiej, Szczerkowskiego, Sikorskiego i Przodowników Pracy, a także na Żółkiewskiego-Czarnieckiego, Krupińskiego, Kierlańczyków oraz Nowej (od ul. Spokojnej do Zagaje). Oprócz nawierzchni także i oświetlenia doczeka się ul. Rusałki. Część dotychczasowych dróg gruntowych otrzyma nawierzchnie z płyt betonowych – będą to ul.: Królicza, Stokrotkowa, Argentyńska, Irlandzka i Marylskiego.

Trwały też będą inwestycje poprzedzające przyszłą budowę nawierzchni. Będzie kładziona kanalizacja sanitarna w ulicach: Myśliwskiej, Leśnej, Podgórnej, Floriańskiej, Śląskiej i Bałtyckiej, zaś kolektory deszczowe powstaną na ul. Czeremchowej, Milanowskiej i Leszczynowej. W sumie – plany imponujące, jaka będzie rzeczywistość – czas pokaże.
Leżący po sąsiedzku Milanówek, jako znacznie mniejsze i pozbawione przemysłowych podatków miasto-ogród, nie może się pochwalić możliwościami przeznaczenia na inwestycje drogowe takich środków jak Grodzisk. Kryzysowy rok ubiegły skutkował znacznym (aż 6-milionowym) zmniejszeniem wpływów do kasy miejskiej, co znalazło swoje bezpośrednie odbicie w tegorocznym budżecie, przeznaczonym na inwestycje drogowe. Jest on aż dwukrotnie mniejszy, niż w ubiegłym roku i opiewa na kwotę niespełna 1,4 mln zł.

Ten skromny fundusz pozwoli m.in. na przebudowę ul. Gospodarskiej, która uzyska asfaltową jezdnię, nowe chodniki i odwodnienie. Nawierzchnie z kostki betonowej otrzymają ulice: Sosnowa (między Inżynierską a Polną) i Zachodnia (od ul. Wielki Kąt do Słowackiego). Nowa jezdnia oraz chodnik z kostki betonowej będą kładzione również na ul. Na Skraju. Rozpocznie się także modernizacja ul. Szkolnej (od Królewskiej do Głowackiego). Ulica będzie poszerzona, otrzyma nowe oświetlenie i chodniki, a w przyszłym roku także nową nawierzchnię asfaltową. Dodatkowe 1,2 mln zł. zaplanowano na remonty i utwardzanie dróg gruntowych, których Milanówek ma w obrębie miasta aż 60 kilometrów.  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Grill gazowy