Nie jest dobrze z Willą Millera

Region

Budynek przy ul. Bohaterów Wolności 23 w Piastowie, w którym obecniemieści się Społeczna Szkoła Podstawowa, a wkrótce ma powstać przedszkole, bezwzględnie wymaga remontu.

Podczas LXII sesji Rady Miasta Piastowa omówione zostały wyniki ekspertyzy technicznej budynku przy ul. Bohaterów Wolności 23 i koncepcji wykorzystania go na przedszkole. Willa Millera ma około 100 lat i niewątpliwie stanowi historyczną wartość piastowskiej infrastruktury. Chociaż pełna uroku, jej stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Zwłaszcza ściany i okna wymagają generalnego remontu. Obecnie mieści się tu Społeczna Szkoła Podstawowa, jednak, jak już Państwa informowaliśmy wkrótce powstanie tam przedszkole. Na chwilę obecną, budynek jednak nie nadaje się do zorganizowania w nim planowanych trzech oddziałów przedszkolnych, szczególnie strome, kręcone schody nie są bezpieczne dla małych dzieci.

W obecnym stanie ten budynek w ogóle nie powinien funkcjonować – głosi wynik ekspertyzy. Koszt samego remontu bez rozbudowy szacowany jest na ok. 1 mln złotych, zaś remont wraz z rozbudową w celu przystosowania go na potrzeby przyszłego przedszkola to wydatek rzędu 2 mln 600 tys. złotych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.