Z szacunku dla Naszych Czytelników

Region

Czapeczka, którą być może zauważyliście Państwo (jeśli jeszcze nie,serdecznie namawiam) obok nagłówka strony tytułowej aktualnego numeru naszej gazety, nie  ma zadania chronić nakładu przed deszczem, ani tym bardziej pełnić roli dekoracyjnego elementu graficznego w charakterze wielkanocnego kurczaczka. Święta dopiero za miesiąc. Pojawiła się tam z szacunku dla Państwa.

Oznacza nie mniej nie więcej tyle, że od bieżącego numeru każdy egzemplarz naszego czasopisma jest skontrolowany, policzony i odnotowany we właściwych rubrykach urzędowych ksiąg i stosownych statystykach. Nic na żywioł, wszystko na biało, żadnej ściemy. Nakład 30 tysięcy egzemplarzy. Dużo to, czy mało? Nie rozstrzygamy, ale jedno jest pewne. Dokładnie tyle. Ani jednej gazety mniej, ani jednej więcej. Gwarantuje to niezależny audyt i kontrola.

Dlaczego z własnej, nieprzymuszonej woli, poddajemy się temu karkołomnemu zabiegowi? Ze szczególnego upodobania dyscypliny, wrodzonych inklinacji do ładu i porządku, czy skrywanych skłonności masochistycznych? Nic bardziej mylnego. Wszystko z szacunku dla Państwa, naszych Szanownych Czytelników. Ale nie tylko. Ważnym powodem tego przedsięwzięcia jest również nasza wiarygodność w stosunku do reklamodawców.

Co to jest ZKDP i komu to potrzebne?
Związek Kontroli Dystrybucji Prasy (www.zkdp.pl) to organizacja badająca i weryfikująca, czy dane dotyczące poziomu nakładu oraz systemu dystrybucji i rozpowszechniania tytułu prasowego jest zgodny z deklarowanym. ZKDP gwarantuje najwyższe standardy etyczne i biznesowe na rynku prasowym, jest jedyną formą potwierdzenia wiarygodności wydawcy prasowego. Należy do niego większość liczących się tytułów prasowych w Polsce: dzienniki ogólnopolskie płatne (m.in. Gazeta Wyborcza, Dziennik, Rzeczpospolita), dzienniki bezpłatne (Metro), a także magazyny kolorowe, pisma specjalistyczne oraz  gazety regionalne i lokalne z całej Polski. Teraz także WPR, jako jedyna gazeta lokalna z terenu powiatu pruszkowskiego i grodziskiego!

Warto dodać, że członkostwo w ZKDP to wydatek około kilkuset złotych miesięcznie. Stanowi to niewielki procent wartości ogólnych kosztów samego druku gazety. Dla wydawcy nie jest wydatkiem nieosiągalnym, czy niemożliwym do poniesienia. Warto więc zastanowić się, dlaczego konkurencyjni wydawcy deklarując 10, 20, 40 a czasem i 100 tys. egzemplarzy do tej pory nie wstąpili do ZKDP? Szczerze namawiamy. Choćby przez szacunek dla swoich czytelników. I reklamodawców.  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.