Jesteśmy pępkiem świata

Region

Co to się porobiło! Wszechogarniająca globalizacja i dynamiczny rozwójsieci internetowych spowodowały, że niepostrzeżenie staliśmy się poważnym graczem światowym na rynku inwestycji. 

Przynajmniej w dziedzinach gospodarki zbliżonych do motoryzacji i infrastruktury drogowej. Kubica ściga się w bolidzie francuskim, policja wysiadła z wysłużonych Polonezów i dziś jeździ głównie samochodami wyprodukowanymi przez Koreańczyków, o prawo budowy autostrady na Żbikowie konkurują Niemcy i Chińczycy, a dokumentacje techniczną nadwyrężonego zębem czasu i ekstremalnymi warunkami pogodowymi mostku na rzece Utracie, wykonują nam już nie pan Henio z panem Czesiem z firmy Krzak, ale najprawdziwsi z prawdziwych dumni synowie Albionu. I to nie z jakiejś zapadłej angielskiej prowincji, ale z samego Londynu.

W informacji 2/2010 o pracy zarządu powiatu pruszkowskiego w okresie od 10 grudnia do 15 stycznia br. czytamy, że udzielił on zamówienia publicznego w trybie „przetargu nieograniczonego” na wykonanie dokumentacji technicznej firmie o dźwięcznie brzmiącej nazwie HALCROW GROUP LIMITED z Londynu za cenę 98 tys. zł. brutto. Jak widać nasz rynek pracy cieszy się na całym globie zasłużonym uznaniem i autorytetem.  A rosnący z dnia na dzień kurs naszej rodzimej waluty, jej prestiż na parkietach światowych giełd sprawia, że już niebawem zaroi się nam od kanadyjskich lub skandynawskich firm chętnych za parę zeta uprzątać śnieg zalegający nasze jezdnie i trotuary, strącać wiszące u rynien sople. Tylko patrzeć jak Holendrzy będą uprawiać nam tulipany, strzyc trawniki lub grabić ogródki. Amerykańskie nianie zaopiekują się naszymi milusińskimi w nowym miejskim przedszkolu, zaadaptowanym z budynku starostwa, japońscy pianiści zadbają o edukację muzyczną młodzieży szkół średnich, a po wygranych mistrzostwach europy w piłce nożnej trenerem Znicza zostanie Ronaldinho. I niech już tak zostanie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.