Tajemniczy szkielet w Pruszkowie

Region

Od ponad roku przy ul. Stalowej w Pruszkowie stoi szkielet budynku.Obiekt miał być rozebrany, ale prace nagle ustały. Obecnie nikt tam nic nie robi, a ogrodzenie zaczyna się rozpadać. W grudniu jego fragment spadł na jezdnię.

We wspomnianym budynku mieściła się hurtownia odzieżowa Interszyk. Firma jednak upadła, a w listopadzie ubiegłego roku została wypisana z krajowego rejestru sądowego. Nie wiadomo, czy za rozbiórkę odpowiada jeszcze Interszyk, czy już nowy zarządca terenu. W powiatowej ewidencji gruntów dowiedzieliśmy się, że właścicielem działki jest Skarb Państwa, a użytkownikiem wieczystym firma Veris Hotele Sp. z o.o. Dwukrotnie pukaliśmy do drzwi jej siedziby na pruszkowskiej Ostoi, lecz nikt nam nie otworzył. Nie wiemy zatem, co dalej będzie z rozbieranym obiektem i z działką przy ul. Stalowej.

Sama rozbiórka budynku może jest zastanawiająca, gdyż trwa już długo, ale nas zaniepokoiło rozpadające się metalowe ogrodzenie. W grudniu, gdy Polskę nawiedziły silne wiatry, jedna z blach stanowiących fragment płotu spadła na jezdnię. Obecnie jest przewrócona na teren posesji. Problem jednak pozostał, gdyż przewróceniem grożą kolejne części. Poza tym każdy może dostać się na teren robót rozbiórkowych, a to jest niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci. O sprawie poinformowaliśmy powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, który może przeprowadzić kontrolę i w przypadku stwierdzenia uchybień, nakazać naprawienie niedopatrzeń.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.