Wpadł w furie i zniszczył 4 samochody

Region

Lekka stłuczka, zarysowanie czy inna mała usterka w samochodzie mogąmocno popsuć nam humor. Jeśli uczestnikiem drobnej kolizji jest dodatkowo inny kierowca często może dojść do sprzeczek i awantur, a czasem nawet do rękoczynów.

W środę, 3 marca około godziny 20:30 grodziscy policjanci otrzymali wezwanie do kolizji drogowej we wsi Natolin. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zastali 5 uszkodzonych samochodów, ale nie w wyniku kolizji. Po przeprowadzeniu wstępnych oględzin i rozmów z kierowcami udało się ustalić, wstępny scenariusz zdarzenia.

Szymon S. kierujący samochodem marki ford spowodował kolizję z kierującym skodą. Po zdarzeniu zaczął szarpać kierowcę drugiego auta a następnie uszkodził jego pojazd ciężkim przedmiotem. W furii zaczął rozbijać inne nadjeżdżające samochody. Wybił szyby i uszkodził kolejne trzy pojazdy, po czym uciekł z miejsca zdarzenia.

Na miejsce zostały wezwane dodatkowe załogi policyjne w tym jedna z psem tropiącym. Pomoc psa okazała się niezbędna. Po kilkunastu minutach funkcjonariusze odnaleźli poszukiwanego mężczyznę na terenie sąsiedniej miejscowości. Podczas rozmowy z zatrzymanym 32-latkiem policjanci postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że Szymon S. – sprawca kolizji, ma ponad promil alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze po przeszukaniu auta zatrzymanego zabezpieczyli metalowy młot ze stalowym trzonkiem oraz szpadel, którymi mężczyzna uszkodził samochody. Po przeszukaniu miejsca zamieszkania Sebastiana S. zabezpieczono również broń gazową, na którą 32-latek i nie miał zezwolenia.

Szymon S. najprawdopodobniej odpowie teraz za zniszczenie mienia, spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości oraz posiadanie broni bez zezwolenia. O wysokości kary za popełnione przez niego przestępstwa zadecyduje sąd.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.