Wpadł, bo policjanci rozpoznali jego auto

Grodzisk Maz.

Grodziscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem. W samochodzie i komórce 47-latka policjanci znaleźli część skradzionych z terenu budowy rzeczy. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za inne liczne wykroczenia

Od kilku dni grodziscy kryminalni prowadzili dochodzenie w sprawie włamania na teren budowy. Z informacji jakie posiadali funkcjonariusze wynikało, że włamywacz ukradł narzędzia i przewody elektryczne o wartości ponad 38 tysięcy złotych, należące do firmy budowlanej.

Po analizie zebranych informacji policjanci wpadli na trop auta, którym mógł poruszać się sprawca przestępstwa. Chwilę później odnaleźli samochód na jednym z parkingów w mieście, a przy nim podejrzanego kierowcę. – W przeszukiwanym aucie był zwój drutu miedzianego, a w komórce użytkowanej przez 47-latka przedłużacz budowlany. Przedmioty zostały zabezpieczone, a podejrzany o włamanie zatrzymany – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo policjanci ustalili, że 47-latek może być sprawcą wielu kradzieży w sklepach i na stacjach paliw na terenie powiatu grodziskiego, w których wartość strat kwalifikuje je jako wykroczenia. Mężczyzna odpowie także finansowo za te czyny.

Postępowanie w sprawie kradzieży z włamaniem nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.