Wóz ratowniczo-gaśniczy trafił do Baranowa

Region

Centralny Port Komunikacyjny dofinansował zakup wozu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Baranowie. W czwartek 4 sierpnia 2022 r. nastąpiło ]oficjalne przekazanie pojazdu jednostce.

Spółka CPK, na wniosek OSP w Baranowie, przekazała środki na zakup nowoczesnego pojazdu ratowniczo-gaśniczego. Będzie on służył mieszkańcom, a także podczas akcji ratunkowych na autostradzie A2 i w zabezpieczeniu inwestycji CPK na tym terenie. Udział spółki w zakupie wyniósł 130 000 zł, czyli prawie połowę całościowej kwoty.

– Bardzo się cieszymy, że nasza prośba o dofinansowanie nowego pojazdu gaśniczego spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony CPK – mówi Dariusz Szymańczak, Prezes OSP w Baranowie. – Co więcej, zapoczątkowało to program wsparcia dla pozostałych OSP z gmin Baranów, Teresin oraz Wiskitki. Wkrótce i one będą mogły cieszyć się nowym sprzętem, tak jak my! – podkreśla.

Oficjalne przekazanie sprzętu nastąpiło w miniony czwartek, 4 sierpnia 2022 r. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele OSP Baranów z Prezesem Dariuszem Szymańczakiem na czele oraz Sekretarz gminy Jarosław Przepiórkowski i Skarbnik gminy Kazimierz Szymański. Spółkę reprezentowała Katarzyna Dobrońska, dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem Inwestycji.

– Nie mogliśmy pozostać obojętni, wobec prośby wsparcia zakupu nowoczesnej jednostki gaśniczej – mówi Dobrońska. – Rozpoczęcie budowy Portu Solidarność i związany z tym wieloletni wzmożony ruch może wpłynąć na zwiększenie liczby podejmowanych przez strażaków akcji ratunkowych. Podjęliśmy więc inicjatywę wsparcia OSP, ponieważ bezpieczeństwo społeczności lokalnych jest dla nas kwestią priorytetową – podkreśla.

CPK wspiera również inne podmioty związane z terenem inwestycji. Na wniosek WOPR w Grodzisku Mazowieckim (z siedzibą w Baranowie) dofinansowano także zakup quada, który będzie znaczącym wsparciem w patrolach, interwencjach i poszukiwaniach oraz sprężarki potrzebnej do napełniania powietrzem butli używanych przez ratowników wodnych podczas akcji ratowniczych i szkoleń.

Współfinansowanie przez inwestora zakupów i projektów ważnych dla gmin i mieszkańców z terenu inwestycji to powszechna praktyka w ramach działań CSR (ang. Corporate Social Responsibility), czyli społecznej odpowiedzialności biznesu. Zgodnie z nią inwestorzy, firmy i przedsiębiorstwa w swoich działaniach uwzględniają interesy społeczne, aspekty środowiskowe i budowę relacji z lokalnymi społecznościami.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Wóz ratowniczo-gaśniczy trafił do Baranowa”

  1. lennox pisze:

    Hora-ła zostanie honorowym mieszkańcem Baranowa. Biuro relacji z otoczeniem inwestycji…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły