Wnioski na 800+ od 1 lutego

Region

Od 1 lutego możliwe będzie składanie wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu 800 plus na nadchodzący okres świadczeniowy, który rozpocznie się 1 czerwca 2024 roku i potrwa do 31 maja 2025 roku. Osoby korzystające z programu "Rodzina 800+", które aktualnie pobierają świadczenie, nie powinny składać wniosków przed wspomnianą datą.

– Świadczenie wychowawcze jest przysługujące każdemu dziecku do ukończenia 18 lat, niezależnie od dochodów rodzinnych. Aby otrzymać wsparcie na nowy okres świadczeniowy, należy złożyć wniosek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych – informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Wnioski można składać za pomocą bezpłatnej aplikacji mZUS dostępnej na urządzenia mobilne, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej oraz portalu Emp@tia. Jeśli wniosek o świadczenie został złożony na poprzedni okres w aplikacji mZUS i został przyjęty przez ZUS, klient może wygenerować nowy wniosek w aplikacji, który zostanie automatycznie uzupełniony na podstawie wcześniejszych danych. Istnieje także możliwość pobrania danych dzieci zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego w ZUS, takich jak PESEL czy data urodzenia, automatycznie w kreatorze wniosku. Dzięki temu unikamy konieczności ręcznego wprowadzania danych.

– Środki z programu są przekazywane bezgotówkowo na wskazany przez wnioskodawcę rachunek bankowy. Wszelkie dokumenty, informacje i decyzje są przesyłane elektronicznie przez PUE ZUS. Jeśli pojawi się istotna informacja dotycząca programu 800 plus na Platformie Usług Elektronicznych, rodzice otrzymają powiadomienie drogą mailową, SMS-ową lub poprzez aplikację – podkreśla rzecznik.

Osoby, które złożą prawidłowo wypełniony wniosek do 30 kwietnia 2024 roku, otrzymają pierwsze świadczenie do 30 czerwca 2024 roku. Wniosek złożony w maju 2024 roku umożliwi otrzymanie świadczenia do 31 lipca 2024 roku wraz z wyrównaniem od czerwca. Natomiast wniosek złożony w czerwcu 2024 roku spowoduje wypłatę świadczenia do 31 sierpnia 2024 roku, również z wyrównaniem od czerwca. Świadczenia na podstawie wniosków złożonych od lipca będą wypłacane tylko z wyrównaniem od miesiąca ich złożenia.

– Otrzymujemy sygnały o klientach, którzy dostają na swoje adresy e-mail linki do wniosków umożliwiających podwyższenie świadczenia wychowawczego z 500 zł do 800 zł. Jest to oszustwo. ZUS nie wysyła takich wiadomości. Należy zachować ostrożność i nie odpowiadać na tego typu wiadomości, ani nie otwierać załączników czy linków. Celem takich e-maili zwykle jest wyłudzenie danych z formularza, zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych osobowych – ostrzega Wojciech Ściwiarski.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Wnioski na 800+ od 1 lutego”

 1. TO OWSIAKÓW pisze:

  Póki jeszcze tuskolandia nie zdążyła okraść tych funduszy program będzie istniał, ale w czasach złodziejskiego rządu PO-HOŁ niczego nie możemy być pewni.

  • Anonim pisze:

   Nie kolego kradzieże z funduszy celowych które tak kochała poprzednia władza to przeszłość na szczęście. Już nie będzie 70 mld w złoto skoro rządzą profesjonaliści którzy wybili się w Europie, a nie amatorzy którzy prawomocnie skazanych przestępców nazywają swoimi najbardziej kryształowymi ludźmi.

  • Anonim pisze:

   Może nowa władza zaora ten idiotyczny program i wprowadzi coś co faktycznie pomoże rodzicom i zwiększy dzietność. To by było super osiągnięcie któremu PiS nie podołał, 500+ i tak jest lepszy niż nic bo byśmy mieli w ogóle zerową dzietność ale wciąż poprawa dzietności to tylko efekt uboczny celu programu którym byli kupczenie głosów.

   • Bórmiszcz pisze:

    Będzie tak jak mówił kiedy podpułkownik Sienkiewicz czyli ,,uj, dupa i kamieni kupa” to w skrócie cały program platformy aferalnej.

    • Anonim pisze:

     No to i tak poprawa w stosunku do tego co poprzedni rząd narozrabial w trakcie swojego nierządu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły