Włosi i Hiszpanie odwiedzą Milanówek

Milanówek

Charakter wizyty nie będzie jednak turystyczny. Młodzież z Włoch i Hiszpanii przyjdzie do Milanówka, aby brać aktywny udział w tworzeniu społecznego ogrodu miejskiego oraz w warsztatach na temat ekologii.

Na niezagospodarowanym fragmencie parku przy ul. Fiderkiewicza powstanie społeczny ogród miejski. Wolontariusze stopniowo chcą realizować przyjętą ideę. Ogród będzie wspólnym dziełem uczestników międzynarodowego projektu TRY: TRansition Youth. Fundacja Wspierania Inicjatyw Młodzieżowych 4YOUth w tym zakresie współpracuje z kooperatywami MasFranch z Katalonii oraz PalmaNana z Sycylii. 

Współpraca jest aktywna i stopniowo rozwija się. Uczestnicy projektu poznali się w marcu podczas wizyty w miejscowości Sant Feliu de Pallerols. Teraz wszyscy spotkają się w Milanówku. W dniach 1-8 maja wspólnie będą uczestniczyć w warsztatach ekologicznych, zrównoważonego rozwoju i przedsiębiorczości społecznej. 

Jednak najważniejszym punktem jest stworzenie społecznego ogrodu miejskiego. W ramach lokalnych działań opracowano koncepcję, a teraz trzeba przejść do jej realizacji. Pomogą w tym przybysze z Włoch i z Hiszpanii. – Tworzymy wspólnie ogród społeczny, żeby poruszyć mieszkańców Milanówka i pokazać, że wspólnie można zrobić coś ciekawego. Dodatkowo jest to współpraca ponad podziałami. Goście z Włoch i z Hiszpanii pomogą nam w tym przez najbliższe dni. Dla nas to praca dla przyjemności, która przyczyni się do dobra wspólnego. Cały projekt opiera się na wymianie młodzież. Wcześniej byliśmy w Katalonii, teraz będziemy gościć uczestników projektu w Milanówku – wyjaśnia Katarzyna Klimowicz, koordynatora projektu TRY TRansition Youth.

Uczestników projektu wspomoże grupa Motyka i Słońce, która prowadzi ogród społecznościowy na Osiedlu Jazdów w Warszawie oraz architekt Dariusz Śmiechowski.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.