Włodarze samorządów z przedłużoną kadencją. Wybory dopiero w 2024 roku.

Region

Kadencja wójtów i burmistrzów gmin oraz starostów powiatowych została przedłużona o pół roku. Wybory samorządowe odbędą się na wiosnę 2024 roku – prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę.

Pierwotnie wybory do samorządów miały odbyć się jesienią 2023 roku. Ustawa podpisana przez Prezydenta RP przesuwa tę datę o pół roku – na wiosnę 2024 roku.

Kadencja włodarzy samorządów została tym samym przedłużona do 30 kwietnia 2024 roku. Jak poinformował Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta – Pan prezydent Andrzej Duda uznał, że ta data w kontekście innych procesów i kampanii wyborczych (parlament – jesień 2023, Parlament Europejski – późna wiosna 2024) jest możliwa do przyjęcia.

Ustawa została uchwalona przez Sejm we wrześniu, jednak Senat odrzucił ją w całości. Projekt wrócił do niższej izby, która wystąpiła przeciw odrzuceniu przez izbę wyższą. Następnie nad projektem pochylił się prezydent, który podpisał ustawę 22 listopada.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Włodarze samorządów z przedłużoną kadencją. Wybory dopiero w 2024 roku.”

 1. KomsomolskajaPrawda pisze:

  Bardzo dobra decyzja rządu PiS bo ludzie są zmęczeni tym ciągłym hejtem antypolaków z PO-KO-TRZASK.-2050-NOWOCZESNA-PSL .
  W przypadku tego kraju wybory to okazja do ziania kłamstwami przez powyższych .
  Ale niestety…komuniści mając media i sądownictwo w swoich rękach mają również w rękach… Polaków, bo ci sa podatni na kłamstwa i manipulację.
  Wczoraj włączyłem radio w samochodzie czego nie robię od wielu lat bo nie mogę słuchać tych ciągłych nieuzasadnionych ataków na polski rząd … I nawet w lokalnym radiu z Żyrardowa był hejt, a gościem specjalnym był nie kto inny jak …no oczywiście komuszek – Komorowski (były prezydent RP, to ten, który twierdził, że polski pilot nie potrzebuje samolotów w armii bo jak będzie trzeba to i na drzwiach od stodoły poleci) , który przekonywał, że przełożone wybory to zamach na demokrację itd…itp..
  No aż mózg się lasuje, nawet lokalne małe rozgłośnie są w rękach komunistów już nie wspominając o większych mediach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły