Wkrótce ruszy remont na dw 719

Region

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotowuje się do rozpoczęcia remontu drogi wojewódzkiej nr 719. Prace remontowe będą realizowane na trzech odcinkach.

Droga wojewódzka nr 719 to jedna z dróg na terenie Mazowsza o największym natężeniu ruchu. W ciągu doby przejeżdża tędy ponad 25 tys. samochodów. Droga biegnie od Warszawy przez Pruszków Grodzisk Mazowiecki i Żyrardów aż do miejscowości Kamion.

Przedstawiciele MZDW podpisali w poniedziałek umowę z wykonawcą prac budowlanych. To firma PPUH Efekt. W ramach inwestycji przeprowadzony zostanie remont trzech odcinków: Opacz Kolonia w kierunku Reguł (370 m), w Jaktorowie (640 m) oraz w Walerianach (2850 m). W ramach prac zostanie wymieniona nawierzchnia, poprawione zostanie odwodnienie drogi oraz zostaną wykonane nowe pobocza. Dodatkowo wykonawca ma odtworzyć przydrożne rowy. Wszystkie te prace wyceniono na 2,3 mln zł.

Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia. Drogowcy jeszcze nie informują o tym, jak będzie wyglądał ruch na poszczególnych odcinkach w trakcie prac.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “Wkrótce ruszy remont na dw 719”

 1. Agata pisze:

  12 lipca ANDZREJ DUDA!!!!!!!!

 2. ehh pisze:

  A kto poprawi zapadające się studzienki w Pruszkowie po remoncie chyba sprzed 3 lat? A dziurzyska między Pruszkowem i wjazdem na S-kę?

 3. Gutek pisze:

  @Butek, masz racje, ten Struzik to jakiś niemiłosierny dil, jesteśmy dymani na prawo i lewo. To aż wstyd w ogóle wspominać o remoncie kawałka drogi, by sobie tego wstydu oszczędzili ! I zastanawiam się jak to możliwe że Struzik tu rządzi niepodzielnie od wielu wielu lat ?! A jak jeszcze ma w okręgach(gminach) swoich ludzi np. b.Brwinowa, to można robić takie szopki że w głowie się nie mieści ! Na przypkad rondo Wacława Kowalskiego w Brwinowie kosztowało kilka lat temu 1mln.zł, a to nowe rondo koło Dino w Brwinowie kosztowało już 5,5 mln.zł …i nie przetrwało nawet 1 roku bo wczoraj było remontowane po zaledwie 8 miesiącach od jego oddania do użytku !
  Taki mają lewacki dil !

 4. Pjo pisze:

  Dr 719 tkwi w latach 70 XX kiedy ją zbudowano. Niewielkie odcinki wyglądają współcześnie, reszta to skansen czasów gierkowskich. Cała droga od węzła z S7 do pruszkowa wymaga kompleksowego remontu a nie 370 m

 5. z_podkowy pisze:

  Ci dopiero… A już głupi miałem nadzieję!

 6. Cv pisze:

  Czasy się zmieniają, premierzy i prezydenci przychodzą i odchodzą a Struzik zawsze na czele, szacun

 7. och pisze:

  przecudownie. od 1.5 roku zmieniaj sekwencje swiatel przy jednostce wojskowej w wpr i nie moga zmienic.

 8. M pisze:

  Toż to prawdziwy przełom w kwestii podróży samochodem. Przy naćpanych kierowcach MZA i tak znaczących inwestycjach w infrastrukturę drogową wszyscy szaleńczo rzucą się do aut…

 9. butek pisze:

  Chyba należałoby paść plackiem przed „jego wysokością” struzikiem za te 370 mb. z Reguł do Opaczy, czy 640 wyremontowanych metrów w okolicy Jaktorowa…Drugi trzaskowski Nam się objawił w postaci „księcia” struzika pierwszego (i ostatniego).

 10. mg pisze:

  Po tytule miałem nadzieję na gruntowne przebudowanie całej drogi Pruszków-Wwa i np wybudowanie ścieżek rowerowych wzdłuż trasy.

  • none pisze:

   Nooo, poszerzenie do 3 pasów na odcinku Warszawa-Pruszków i do 2 pasów między Pruszkowem a Grodziskiem, to by było coś…
   A ścieżki rowerowe lepiej poprowadzić wzdłuż torów WKD na całej długości.
   Pomarzyć zawsze można.

 11. simon_says pisze:

  370m… łezka w oku się zakręciła ze wzruszenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły