WKD walczy o dofinansowanie

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa planuje zakup sześciu nowych pociągów. Pieniądze na tą inwestycję chce pozyskać z Funduszu Szwajcarskiego.

Wniosek WKD o przyznanie dotacji na zakup nowych składów jest właśnie rozpatrywany przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Dofinansowanie miałoby pochodzić z Funduszu Szwajcarskiego, czyli bezzwrotnej pomocy przyznanej przez Szwajcarię. Przewoźnik podkreśla, że jeśli uda im się uzyskać dotację to przetarg będzie mógł zostać ogłoszony w ciągu kilku tygodni.

Sześć nowych składów, które chce kupić WKD ma być jednosystemowych. Pociągi mają być przystosowane tylko do napięcia 3 tys. woltów. Obecnie WKD czeka na dostawę 14 dwusystemowych pociągów, które ma dostarczyć bydgoska PESA. Pierwszy skład ma trafić do przewoźnika już w listopadzie, a ostatni we wrześniu 2012 roku.

Dziś w barwach WKD jeździ 31 składów EN-94 Pafagu z 1972 roku i jeden skład PESY z 2004 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.