WKD chce wprowadzić elektroniczne rozkłady jazdy

Region

System elektronicznych tablic z rozkładem jazdy i informacjami o opóźnieniach na każdej stacji WKD. Podobny system jest wykorzystywany w stolicy przez Tramwaje Warszawskie.

Jak podaje rzecznik Warszawskiej Kolei Dojazdowej, Krzysztof Kulesza, zarząd spółki złożył wniosek o dofinansowanie tego przedsięwzięcia do tzw. programu szwajcarskiego obecnie czeka na jego rozpatrzenie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem system zostanie zamontowany jeszcze przed Euro 2012.

System elektronicznych tablic informacyjnych jest już od ponad roku stosowany w Tramwajach Warszawskich. To głównie na jego bazie ma być oparty system dla podwarszawskiej kolejki. Na każdej stacji miałaby się znajdować tablica, która informowałaby pasażerów o godzinach przyjazdu dwóch lub trzech pociągów. Dodatkowo wyświetlane miałby być również informacje o opóźnieniach, co zwłaszcza w okresie zimowym byłoby bardzo przydatne. Odpowiednie dane miałby zostać przesyłane prosto z pociągów WKD przez system GPS.

Póki, co spółka nie podała jeszcze wstępnego kosztorysu całego sytemu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.