WKD zamyka przejazdy

Region

Uwaga kierowcy. Przypominamy o planowanych na najbliższy tydzień zamknięciach przejazdów przez tory Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Zamknięcia to efekt prac związanych z budową drugiego toru między Grodziskiem Mazowieckim a Podkową Leśną.

Budowa drugiego toru na wspomnianym odcinku linii WKD to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji. Niestety, realizacja prac wiąże się z utrudnieniami zarówno dla pasażerów WKD, jak i kierowców.

WKD przypomina, że w najbliższych dniach zaplanowano czasowe zamknięcia sześciu przejazdów kolejowo-drogowych na odcinku Podkowa Leśna – Grodzisk Mazowiecki. Nie powinny być one bardzo dotkliwe, bowiem przejazdy będą wyłączone z ruchu tylko przez cztery godziny i to poza godzinami szczytów komunikacyjnych. Zamknięcia odbędą się w przedziale godzin 8.30 – 15.30 jednak WKD dokładnych godzin nie podaje.

Jak zatem wygląda harmonogram planowanych zamknięć?
Poniedziałek 3 lipca – przejazd w ciągu ul. Kazimierzowskiej (Owczarnia).
Wtorek 4 lipca – przejazd w ciągu ul. Średniej (Milanówek).
Środa 5 lipca – przejazd w ciągu ul. Łąkowej (Milanówek).
Czwartek 6 lipca – przejazd w ciągu ul. Okrężnej (Grodzisk Mazowiecki) i ul. Środkowej (Kady)
Piątek 7 lipca – przejazd w ciągu ul. Piaskowej (Grodzisk Mazowiecki)

Dodatkowo kolejarze wspominają, że od środy 5 lipca w związku z zamknięciem przejazdu kolejowo-drogowego w ul. Średniej w Milanówku zaplanowano wprowadzenie czasowej organizacji ruchu. Tu utrudnienia potrwają znacznie dłużej, bowiem normalny ruch ma zostać przywrócony dopiero 21 lipca po godzinie 15.00. Ze względu na konieczność całkowitego zamknięcia drogi zostały wyznaczone objazdy ulicami Kazimierzowską, Łąkową i szyszkową.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.