WKD uruchomiła komunikację zastępczą

Region

Od 3 września pociągi Warszawskiej Kolei Dojazdowej kursują tylko do stacji Warszawa Reduta Ordona. Powód? Przebudowa stacji Warszawa Zachodnia. Po wielu rozmowach WKD uruchomiła dodatkową zastępcza komunikację autobusową. Ta test przejdzie dziś.

Przypomnijmy. Na stacji Warszawa Zachodnia trwają prace związane z przebudową m.in. przejść podziemnych, budową zadaszenia peronów. Prace weszły w etap, który wymaga zamknięcia torów wykorzystywanych przez WKD. Dla podróżnych oznacza to spore utrudnienia.

Podróżni korzystający z linii WKD dotrą jedynie do stacji Warszawa Reduta Ordona. Jak zatem mają dotrzeć do centrum stolicy. Pierwotnie WKD sugerowało przesiadkę do autobusów i tramwajów funkcjonujących w ramach Warszawskiego Transportu Publicznego. Podróżni z pociągów WKD mogą przesiąść się do autobusów miejskich organizowanych przez stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego. Kłopot w tym, że do ścisłego centrum docierają zaledwie dwie linie 127 i 517 (z PKP WKD Aleje Jerozolimskie). Można jeszcze skorzystać z linii 178 która dowiezie podróżnych do Ronda Zesłańców Syberyjskich, linii 187 (wawelska) lub 191 dla placu Narutowicza.

Warto pokreślić, że rozmowy z włodarzami podwarszawskich miejscowości zaowocowały m.in. uruchomieniem autobusowej linii zastępczej ZA1. Linia autobusowa jest dedykowana wyłącznie dla relacji pomiędzy stacjami i przystankami, z których wycofane zostają pociągi WKD. Autobusy ZA1 będą kursować na trasie PKP WKD Aleje Jerozolimskie – Dworzec Centralny (przystanek 06 zlokalizowany w Alejach Jerozolimskich nad stacją Warszawa Śródmieście WKD za rondem Czterdziestolatka w kierunku placu Zawiszy). Linia będzie kursować wyłącznie w dni powszednie w godzinach szczytu porannego i popołudniowego, 5:00-9:30 i 14:30-19:00 i będzie mieć ograniczoną liczbę przystanków pośrednich, zatrzymując się tylko przy Dworcu Zachodnim, przy placu Zawiszy oraz przy placu Starynkiewicza. Autobusy ZA1 będą obsługiwane wyłącznie przez autobusy przegubowe; częstotliwość kursowania linii ZA1 wyniesie co ok. 20 minut i zostanie dostosowana do rozkładu jazdy pociągów WKD zatrzymujących się w obrębie przystanku kolejowego Warszawa Aleje Jerozolimskie.

To jednak nie koniec autobusy linii 158 w dni powszednie w porannym szczycie przewozowym będą kursować na wydłużonej trasie (spod CH Reduta autobusy zawrócą na rondzie przy ul. Popularnej i podjadą na przystanek przesiadkowy PKP WKD Aleje Jerozolimskie, skąd zabiorą pasażerów w kierunku Dworca Centralnego, wspomagając linię 127). Dodatkowo w autobusach linii 220 na odcinku WKD Opacz – Ursus Ratusz będą honorowane bilety WKD. Na podstawie biletu „wukadki” będziemy też mogli korzystać z usług SKM na linii S1 na odcinku Pruszków -Warszawa Śródmieście/Warszawa Centralna.

Kolejarze przypominają, że głównym punktem przesiadkowym dla pasażerów zmierzających do centrum Warszawy jest przystanek Warszawa Aleje Jerozolimskie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “WKD uruchomiła komunikację zastępczą”

  1. Art. pisze:

    Dziś rano i po południu było znośnie. Ale dopiero jutro uczniowie pojadą na lekcje do szkół. Prawdziwy test będzie jak wrócą studenci z wakacji…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły