WKD przewiezie więcej pasażerów

Kolej

Od 1 września pociągi Warszawskiej Kolei Dojazdowej przewiozą większą liczbę pasażerów. Nie chodzi tu jednak o zwiększenie liczby kursów, a o limity podróżnych w pociągach.

Wraz z początkiem roku szkolnego w pociągach WKD zmieni się limit pasażerów mogących równocześnie podróżować pociągami na linii WKD. Nie zmienią się jednak wytyczne dotyczące obostrzeń dotyczących m.in. obligatoryjnego zakrywania ust i nosa w pojazdach komunikacji zbiorowej czy zachowania dystansu.

– W ramach prowadzonego bieżącego monitorowania stanu zapełnienia pociągów uruchamianych na linii WKD, jak również ogłoszonego przez Radę Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej powrotu dzieci i młodzieży do nauczania w szkołach w trybie stacjonarnym, podjęta została decyzja o podwyższeniu limitu pasażerów mogących jednocześnie odbywać przejazd w środkach transportu publicznego, tj. w pociągach WKD do maksymalnego, aktualnie dopuszczalnego poziomu na podstawie obowiązującego Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii – informuje przewoźnik.

Do tej pory w pojazdach WKD jednocześnie mogło podróżować, w zależności od typu taboru, od 150 do 152 pasażerów. Od 1 września limit ten zostaje podniesiony. I tak w pojazdach serii EN100 (składy wyprodukowane przez Newag, potocznie nazywane „predatorami”) jednocześnie będzie mogło podróżować 252 pasażerów, a w pojazdach EN97 (produkcji Pesy, nazywanymi „mrówkami”) – 250 podróżnych. Przewoźnik jednocześnie podkreśla, że nadal obowiązuje ograniczenie w zakresie zajętości połowy miejsc siedzących.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 14

14 odpowiedzi na “WKD przewiezie więcej pasażerów”

 1. jebac brudnych ludzi pisze:

  przez takich brodasow jak wy nigdy ten wirus sie nie skonczy. zebyscie zdechli zawszone psy.

 2. piastowiak pisze:

  Tylko kundle chodzą w kagańcach

 3. Armagedon pisze:

  Gdyby każdy się tego trzymał to córka zamiast na 8 dojechałaby do szkoły na 12

 4. ratatuj pisze:

  Przecież nikt tu nie pilnuje limitów ?mnie to akurat nie przeszkadza, bo i tak nie wierzę w te brednie o wirusie. Wirusy są wszedzie, a ktoś kto chorował na grypę może wyjść pozytywny, albo ktoś kto ma wirusa opryszczki. Wystarczy że mamy zmniejszoną odporność. Latem zawsze mniej osób jeździ. Jestem ciekawa hehe, co nie pozwolą dzieciakom jeździć do szkoły? Będą kazali wysiadać? Jakoś trudno mi w to uwierzyć. Ech szkoda gadać.

 5. AaM pisze:

  Limitów i tak nikt nie sprawdza, maseczek zresztą również nikt nie weryfikuje

 6. Bruh pisze:

  I tak nikt nie stosuje się do limitu, kto niby to ma kontrolować? To śmiesznie brzmi, wyobrażam już sobie jak kanar wyprowadza ludzi z pociągu. Ludzi jest w ch*j i jeszcze więcej, a miejsca siedzące to są jak jedzie się o 12,13 I wraca po 18. Moje pytanie gdzie jeżdżą te stare baby 70+ które są w największej grupie ryzyka. Żenada

 7. Anonim pisze:

  Niech WKD poprawi torowisko bo huk jest Josie się niech smaruje

 8. Mk79 pisze:

  Kto i jak ma to liczyć i egzekwować?
  Jak do środka ma wejść ktoś z Malich czy Reguł, kiedy składy są już zapełnione uczniami i innymi z Grodziska, Pruszkowa… Nierealne. Czyli część mieszkańców z góry skazuje się na brak możliwości dojazdu.

 9. ciekawska pisze:

  Ja jestem ciekawa gdzie Ci ludzie będą stać skoro miejsca siedzące powinny być zajęte w połowie… absurd

  • Aaadra pisze:

   W szkole dzieci siedzą po dwoje w ławce, a w WKD połowa miejsc ma być pustych, a ludzie mają stać obok siebie? Głupota.

 10. Joe pisze:

  To przecież logiczne – więcej chorych to podnosimy limity w pociągu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły