WKD przełamuje bariery

WKD

Dostępność naszych usług i bezpieczeństwo naszych pasażerów są dla nas bardzo ważne – mówi Tomasz Tretter, Członek Zarządu WKD. Na 12 peronach pojawiły się ścieżki prowadzące dla osób z dysfunkcjami wzroku.

WuKaDka przełamuje bariery i podejmuje działania, które maja na celu poprawę bezpieczeństwa podróżnych i zwiększenie komfortu oraz dostępności. Właśnie po to powstał projekt „Likwidacja barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnościami poprzez modernizacje infrastruktury kolejowej WKD”.

W ramach projektu wymieniono ostrzegawcze pasy dotykowe i powstały ścieżki prowadzące dla osób z dysfunkcjami wzroku. W ten sposób udoskonalono 12 peronów na odcinku Podkowa Leśna Wschodnia – Pruszków WKD. Wykonanie ścieżek prowadzących do poszczególnych elementów infrastruktury stworzyło odpowiednie warunki dające możliwość korzystania z przestrzeni peronowej osobom słabowidzącym oraz niewidomym – podkreśla Tomasz Tretter.

Gdzie pojawiły się elementy bezpieczeństwa? Pasy dotykowe umieszczono w strefie zagrożenia peronu, zejścia i wejścia na peron, na schodach i pochylniach. System ścieżek rozprowadzających, które są w kontrastowych dla istniejącej nawierzchni kolorach pomogą osobom z dysfunkcjami wzroku dotrzeć do najważniejszych elementów infrastruktury.

WKD nie poprzestanie na 12 peronach. Przewoźnik zapowiedział dostosowanie pozostałych peronów do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “WKD przełamuje bariery”

  1. junior pisze:

    ta informacja zapewne bardzo ucieszy ekipy odsniezajace perony. moc atrakcji sie zapowiada 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły