WKD nie pojedzie do Grodziska w najbliższy weekend

WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa musi przeprowadzić dodatkowe roboty w sieci trakcyjnej. Z tego powodu kursowanie kolejek będzie wstrzymane.

Budowa na WKD nadal trwa. Teraz przewoźnik będzie przeprowadzał dodatkowe prace w zakresie przebudowy sieci trakcyjnej w obrębie stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska wraz z przyległym szlakiem. Roboty te będą obejmować m.in. włączenie do układu przebudowywanego toru nr 2 na odcinku od Podkowy Leśnej Głównej do Grodziska Mazowieckiego.

W związku z tym od 4.08 (piątek), od 8.45 do 6.08 (niedziela) do 16.45 ruch pociągów między Podkową Leśną a Grodziskiem będzie wstrzymany. Podróżni zamiast kolejkami pojadą autobusami zastępczej komunikacji. Rozkład i trasy będą podobne jak podczas wyłączeń w dn. 21-23 lipca – z tą zmianą, że autobusy pojadą objazdami w okolicy przejazdu w ciągu ul. Piaskowej w Grodzisku.

Przeprawa będzie zamknięta 4 sierpnia. ZKA pojadą wówczas ul. Nadarzyńską, Królewską i Na Laski. 5 i 6 sierpnia autobusy pojadą już przez przejazd. Od poniedziałku, 7 sierpnia zostanie przywrócony rozkład jazdy pociągów ujednolicony dla wszystkich dni tygodnia, ustalony dla okresu 17 lipca – 02 września. Szczegóły organizacji ruchu w najbliższy weekend znajdziecie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.