WKD najpunktualniejsza wśród przewoźników pasażerskich

WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu punktualności. Na liście znalazło się 20 innych przewoźników z całej Polski.

W rankingu wzięto pod uwagę III kwartał 2023 roku. WKD uplasowała się w nim na pierwszym miejscu z wynikiem 99,8%. Na drugim miejscu znalazło się przedsiębiorstwo ODEG Ostdeutsche z wynikiem 98,3%,a trzecie miejsce zajęła spółka PKP SKM w Trójmieście z wynikiem 98,2%.

Spółka podkreśla, że tak wysoki wskaźnik punktualności został osiągnięty mimo prac przy budowie drugiego toru do Grodziska Mazowieckiego i przebudowę Dworca Zachodniego.

– Rozkład jazdy pomimo prowadzonych w obrębie zarządzanej linii kolejowej przedsięwzięć inwestycyjnych, generujących znaczące utrudnienia dla ruchu, charakteryzował się wyprawianiem pociągów w poszczególnych relacjach w równych taktach oraz powtarzalnych przedziałach czasowych po upływie każdej godziny – bez względu na porę dnia lub dzień tygodnia – podkreśla spółka.

Kolejne wysokie pozycje w rankingach punktualności z wynikiem rzędu powyżej 99% plasują WKD w czołówce europejskich przewoźników i operatorów pasażerskiego regionalnego ruchu kolejowego. Podkreślić należy, że wskaźniki np. kolei szwajcarskich i niemieckich pozostają na poziomie 98%.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “WKD najpunktualniejsza wśród przewoźników pasażerskich”

  1. Maciek pisze:

    To już jest żenujące.
    WKD porównuję się do np. KM. Przypomnę – WKD ma własny tor, WKD jest jedynym użytkownikiem tego toru, trasa WKD jest prosta i skrajnie krótka. W rym świetle WKD wypada co najwyżej średnio. Jeżdżąc z Nowej Wsi praktycznie nigdy nie jeżdżę punktualnie. Biorąc pod uwagę w/w opóźnienia 2 min. są niedopuszczalne. Dlaczego WKDka nawet ruszając z pierwszej stacji (wawa śród ) praktycznie zawsze rusza z 40 – 60 sek. Opóźnieniem.

  2. Wilku pisze:

    A co z niebieskimi tablicami? Wyświetlają godziny tylko jak wszystko jest ok. Jak awaria to nic, nul, zamiast komunikatów o przyczynie i szacunkowym czasie naprawy! XXI w a ludziny stojo i wychylajo żurawie na tory : „przyjadzie czy nie, to jest pytanie?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły