Wirtualna strzelnica otwarta

Piastów

W Zespole Szkół im. Fridtjofa Nansena w Piastowie otwarto oficjalnie wirtualną strzelnicę typu „POJEDYNEK”. W uroczystości wziął udział Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Obrony Narodowej – Mariusz Błaszczak.

Na terenie powiatu pruszkowskiego pojawiła się nowa strzelnica, która jednak nie wymaga dużego terenu, czy amunicji. Korzystając ze zdobyczy techniki, w piastowskim Zespole Szkół otwarto kompletny, multimedialny, przenośny, strzelecki system, działający w wirtualnej rzeczywistości, opracowany na potrzeby rynku cywilnego na bazie systemów wojskowych.

Strzelnicę ulokowano w jednej z sal gimnastycznych szkoły. Będą mogli z niej korzystać zarówno uczniowie, jak i mieszkańcy. Zajęcia będą prowadzone przez instruktorów Zespołu Szkół oraz z Zespołu Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Pruszkowie. Treningi dla mieszkańców będą odbywać się również weekendami, więc zapewne nie będzie brakowało amatorów ćwiczenia celności, spostrzegawczości i refleksu.

Koszt wyposażenia strzelnicy wyniósł 150 tys. zł. 120 tys. zł pochodziło z dofinansowania Ministerstwa Obrony Narodowej. Przyznano je w ramach konkursu ofert MON „Strzelnica w powiecie 2022” na dofinansowanie zadań związanych z utworzeniem przez jednostki samorządu terytorialnego wirtualnych strzelnic wraz z wyposażeniem.

W uroczystości otwarcia udział wzięli Mariusz Błaszczak Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Obrony Narodowej, Zdzisław Sipiera Poseł na Sejm RP, przedstawiciele władz powiatu pruszkowskiego na czele ze Starostą Krzysztofem Rymuzą, Burmistrz Miasta Piastowa – Grzegorz Szuplewski, Dyrektor, kadra pedagogiczna i uczniowie Zespołu Szkół im. F. Nansena, a także lokalne władze i dyrektorzy szkół z terenu powiatu pruszkowskiego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Wirtualna strzelnica otwarta”

 1. Jola pisze:

  Brawo dla Rządu PIS… a w Warszawie nic się nie dzieje.. na placu bankowym palety, bród i syf .. na nic nie ma pieniędzy.. dupiarz był 20 razy za granicą.., i gdzie te 6 linii metra…

 2. Ołtarzew pisze:

  Jakie miasto taka strzelnica.

 3. Janusz pisze:

  co za szopka….
  a prawie tysiąc uczniów nadal bez pomocy psychologicznej? ważne że wirtualna szczelnica jest…
  o tym już w artykule się nie napisze…

 4. Anonim pisze:

  A wirtualny granatnik jest ? No i dlaczego nie było Komendanta głównego ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły