Wiózł nastolatki, rozbił radiowóz – jeden z policjantów stanie przed sądem

Region

Były policjant, który przewoził radiowozem dwie nastolatki i spowodował wypadek w Dawidach Bankowych stanie przed sądem. Pruszkowski sąd rejonowy wyznaczył na kwiecień pierwszy termin rozprawy.

Przypomnijmy. Do wypadku doszło na początku ubiegłego roku. Policjanci z Pruszkowa otrzymali zgłoszenie dotyczące zaprószenia ognia. Opuszczając miejsce interwencji do radiowozu zabrali dwie nastolatki, z grupy, która zgłosiła zdarzenie. Kilka minut później w Dawidach Bankowych policjant kierujący radiowozem stracił panowanie nad samochodem i doprowadził do wypadku. Auto uderzyło w drzewo. Funkcjonariusze nie udzieli pomocy poszkodowanym nastolatkom.

W lutym odbyło się posiedzenie wstępne w tej sprawie. Wyznaczono trzy terminy rozpraw. Pierwsza z nich została zaplanowana na 19 kwietnia.

Akt oskarżenia dla byłego już policjanta Janusza R. prokuratura skierowała do sądu w lipcu ubiegłego roku. Mężczyzna został oskarżony o przekroczenie uprawnień służbowych. W toku śledztwa okazało się, że wobec nastolatek nie były podejmowane czynności służbowe, a do radiowozu miały wsiąść dobrowolnie. – Aktem oskarżenia objęty został również zarzut dokonania przez Janusza R. występku, który polegał na niedopełnieniu obowiązków funkcjonariusza policji poprzez nieudzielenie pomocy pokrzywdzonym w wypadku kobietom” – wyjaśnił wówczas prok. Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Byłemu policjantowi grożą 3 lata więzienia.

Drugi z policjantów biorących udział w zdarzeniu usłyszał zarzut niedopełnienia obowiązków funkcjonariusza policji poprzez nieudzielenie pomocy pokrzywdzonym w wypadku.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Wiózł nastolatki, rozbił radiowóz – jeden z policjantów stanie przed sądem”

  1. Wilq pisze:

    Kuźwa, zostawcie w spokoju tego biednego łajze, co Wam da że go wsadzicie do ciupy? Niech wypłaci odszkodowanie dla dziewuch konkretne co by było ok i dać mu kopa w pupę. Co nam po kolejnej lachudrze w ciupie za naszą kasę?!!!

  2. Anonim pisze:

    Q-rwiarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły