Wielkie sprzątanie w Grodzisku

Region

Z inicjatywy Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Grodziskiej po raz pierwszyw tym roku  Sołtysi wszystkich wsi na terenie Gminy Grodzisk Mazowiecki wraz z mieszkańcami podjęli akcje sprzątania swoich terenów wiejskich – tras spacerowych, rowów, ulic i pobliskich lasów.

Wielkie Sprzątanie na terenach wiejskich gminy Grodzisk Mazowiecki odbędzie się w sobotę 24 kwietnia br.

Władze Gminy przekazały worki i rękawice, a Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej odbierze w poniedziałek 26 kwietnia worki ze śmieciami z głównych szlaków komunikacyjnych każdej wsi.

W Akcji wezmą udział dorośli, młodzież, dzieci i całe rodziny.
W niektórych wsiach sprzątnie zakończy się ogniskiem, gdzie będzie można przy pieczonych kiełbaskach porozmawiać z władzami Gminy i przedstawicielami Rady Miejskiej.

Wiosenne sprzątanie swojego pięknego terenu rozpoczęli osiem lat temu mieszkańcy Czarnego Lasu. Na początku było 5 osób w ostatnim roku już około 100.

Parę lat temu Sołtysi należący do Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Grodziskiej podjęli tę inicjatywę i zaczęło sprzątać już kilkanaście wsi.

Z ich też inicjatywy w tym roku wszyscy Sołtysi wraz z mieszkańcami mówią jednym głosem – zaśmiecaniu naszych wsi – Stop !

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.