Wiadomości
Autor artykułu: Redakcja | 01 czerwca 2026 14:30 |
0
Piastów
Zawodniczki MUKS Pivot Piastów (rocznik 2015) wywalczyły tytuł Mistrzyń Mazowsza w koszykówce dziewcząt do lat 11! W finałowym starciu rozegranym 28 maja 2026 roku w Wołominie piastowianki pokonały wyżej notowany zespół z Sokołowa Podlaskiego 62:57.
Droga reprezentantek Piastowa do strefy medalowej w Lidze WOZKosz była wręcz perfekcyjna. Dziewczęta szły przez cały sezon jak burza, meldując się w wielkim finale z kompletem zwycięstw na koncie.
Ostatnia prosta wymagała jednak wspięcia się na wyżyny umiejętności i pokazania ogromnej odporności psychicznej:
Ten złoty medal to nie tylko sukces obecnego rocznika 2015, ale też dopisanie kolejnej pięknej karty do historii piastowskiego sportu. Wywalczony tytuł to już 14. Mistrzostwo Mazowsza zdobyte przez zespoły MUKS Pivot Piastów. Sukces ten ma również wymiar symboliczny – koszykarki z rocznika 2015 stały się oficjalnie piątą drużyną w historii klubu, której udało się sięgnąć po to prestiżowe, najwyższe regionalne trofeum.
Ogromne gratulacje dla zawodniczek, sztabu trenerskiego oraz niezawodnych rodziców-kibiców, którzy głośno wspierali dziewczyny w drodze po złoto!
Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: biuro@wpr24.pl.
Dodaj komentarz