Więcej zieleni na terenie powiatu pruszkowskiego

Region

84 sadzonki drzew, 384 sadzonki krzewów i bylin – to bilans nasadzeń wykonanych przez władze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie w ramach programu „Mazowsze dla Klimatu 2023”.

Każdy skrawek zieleni jest bardzo ważny. Dlatego tak ważne jest by niewielkie przydrożne trawniki zmieniać na małe zieleńce. Dodatkowe drzewa i krzewy nie tylko cieszą oko, ale przyczyniają się również do zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza.

W ostatnim czasie na terenie powiatu pruszkowskiego dokonano nasadzeń 84 drzew i 384 krzewóworaz bylin. Wszystko w ramach programu „Mazowsze dla Klimatu”. – Zależy nam na tym, aby zieleń przydrożna była zróżnicowana, dlatego do nasadzeń wykorzystano takie gatunki jak: olsze czarne, buki zwyczajne, klony srebrzyste, kasztanowce zwyczajne, jesiony wyniosłe, brzozę  pożyteczną, grusze drobnoowoce, jodły pospolite, graby pospolite, miłorzęby dwuklapowe jak i platany klonolistne. Z krzewów i bylin posadzone zostały berberysy thunberga i liliowce – wyliczają urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.