Weekendowe utrudnienia na WKD

Region

Ważna informacja dla podróżnych korzystających z usług WKD. Szykują się zmiany w organizacji ruchu.

W dniach 25-26 maja ruch pociągów WKD na odcinku Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Aleje Jerozolimskie zostanie całkowicie wstrzymany. Pociągi będą kursować dwukierunkowo po jednym torze na odcinku Komorów – Warszawa Aleje Jerozolimskie. Częstotliwość kursowania na pozostałych trasach wyniesie co 30 minut.

Zastępcze środki transportu
Nie przewiduje się uruchamiania zastępczych autobusów WKD. Pasażerowie mogą korzystać z komunikacji miejskiej i kolejowej na podstawie biletów WKD:

Autobusy: linie 127, 158, 178, 187, 191, 220, 517, 717, N35, N85.
Tramwaje: linie 1, 7, 9.
Szybka Kolej Miejska (SKM): linie S1, S2, S3, S4.
Koleje Mazowieckie (KM): na odcinkach Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście/Warszawa Centralna oraz Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście (honorowane są bilety okresowe).

Honorowanie biletów WKD
Podróżni korzystający z autobusów, tramwajów i pociągów SKM oraz KM muszą mieć ważny bilet WKD. Bilet jednorazowy należy odręcznie oznaczyć datą, godziną i minutą rozpoczęcia podróży. W pociągach KM bilet należy zgłosić kierownikowi pociągu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.