Weekend pozytywnych emocji. Baza DKMS bogatsza o kolejnych dawców. [FOTO]

W weekend 27-28 sierpnia upłynął pod znakiem „Dnia Dawcy Szpiku dla Michała i Innych”. Dzięki tej inicjatywie wspieranej przez CH Nowa Stacja, Fundację DKMS, lokalne firmy i mieszkańców Pruszkowa, lista potencjalnych dawców szpiku wydłużyła się o kolejnych 209 osób.

Kolejni dawcy na liście to szansa nie tylko dla Michała Jaszczuka cierpiącego na ostrą białaczkę szpikową. To także szansa na zdrowie dla chorych zmagających się z chorobami nowotworowymi krwi niemal na całym świecie.

Oddolna inicjatywa, która miała na celu pomoc Michałowi, od razu spotkała się z odzewem wśród mieszkańców Pruszkowa. 25 lipca na parkingu firmy Techniprot zorganizowano zbiórkę krwi. Już wtedy było wiadomo, że chęć niesienia pomocy jest ogromna.

Wszyscy mieliśmy świadomość, że krew to tylko „kropla w morzu” tego co potrzebuje Michał. Nie chcieliśmy marnować czasu – ruszyły intensywne przygotowania do Dniu Dawcy Szpiku – chyba pierwszego takiego szerokiego przedsięwzięcia we współpracy z DKMS w naszej okolicy – podkreśla Marta Wieterska z Tel-Kab, który był partnerem wydarzenia.

Akcję rozgłośniły także ogólnopolskie media. Materiał o Michale Jaszczuku i pruszkowskiej akcji pojawił się na antenie TVN24, w serwisie Onet.pl i w radiu Kolor.

Co działo się w weekend 27-28 sierpnia? W sobotę działały dwa punkty rejestracji dla potencjanych dawców. Jeden – w CH Nowa Stacja podczas cyklu „Spotkania po sąsiedzku” (87 rejestracji), drugi – w Parku Kościuszki podczas „Pożegnania Lata 2022” (60 rejestracji). W niedzielę, podczas „Dożynek Gminnych” w Parku Miejskim w Raszynie, zarejestrowano kolejne 62 osoby.

Akcję wsparli: Centrum Handlowe Nowa Stacja, Powiat Pruszkowski, Miasto Pruszków, grupa Aktywne Mamy Działamy z Nieidealnaanna.pl, Klub Honorowych Dawców Krwi „Serce Pruszkowa, Telewizja Kablowa TEL-KAB, National Geographic, CANAL+, PULS Kids, Zdrofit, Fikołki, KS Gold Sport, Kids Wonderland, Zielone Mielone, Merfolk, Wymianki Książkowe Pruszków.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.